Wpis z mikrobloga

Jak to wlasciciwie jest z odprawą na lotnisku.
Dwa razy leciałem samolotem i bylem 2 godziny wczesniej. Ale trzeba tak wlasciwie?
Np. w biurach podrozy pisze zeby byc maks 45minut przed wylotem zeby sie odprawic. Jak to jest?

#lotnictwo #podroze
  • 8
@Vahn: Ja zawsze gdy leciałem, byłem proszony o przybycie 2h wcześniej, jednak według mnie godzina wystarczy zupełnie. Jeżeli lecisz bez bagażu rejestrowanego i możesz odprawić się on-line, to nawet 45 minut. Zazwyczaj 20-30 minut przed planowanym odlotem otwierana jest bramka więc wypada już wtedy być by na spokojnie załadować się do środka. Dwie godziny przed odlotem otwierają zaś odprawę na lotnisku.
@Vahn: zalezy gdzie i o ktorej lecisz. Mi czasem wpadaly loty z chopina o 5 rano to moglem byc 15 minut przed bo bylem sam prawie na lotnisku. Jak to wakacje albo godziny 'biznesowe' to dla bezpieczenstwa mozna byc te 2h wczesniej.
@Vahn: Wszystko tak naprawdę zależy od dwóch rzeczy:
1. lecisz z bagażem rejestrowanym - wtedy trzeba być trochę wcześniej bo stanowiska do odprawy bagażu są zamykane chyba na godzinę przed odlotem. No i może być kolejka.
2. jeśli lecisz bez bagażu rejestrowanego - wtedy zostaje właściwie kwestia przejścia przez bramkę bezpieczeństwa. Czasem to potrwa 5 minut, a czasem 50 minut.
@Vahn: jak wyżej Ci pisali, oprócz bagażu też dużo zależy od lotniska i godziny o której lecisz. W Liverpoolu mi wystarczyło być 20 minut przed odlotem, w Szanghaju będąc 4 godziny wcześniej ledwo się wyrobiłem.