Wpis z mikrobloga

Czasem myślę że każdy człowiek powinien przejść jakiś kurs poruszania się po chodniku.
Nie wiem czy zachowanie takie to efekt braku myślenia czy może chęć pokazania czegoś otoczeniu.

Idę sobie przez miasto chodnikiem. Zatrzymuje się niedaleko mnie taki bus dostawczak i zaczyna cofać w bramę, bardzo powoli, co istotne miał taki sygnał dźwiękowy. Zatrzymałem się na tym chodniku ja i jeszcze 2 osoby. Kierowca powolutku sobie cofa i nagle pojawia się gość z wózkiem - patrzy się na to cofające auto i wchodzi twardo z tym wózkiem za auto. Nagle #!$%@?ął ręką w ten samochód aż się zrobił wgniot. Kierowca w szoku wyleciał bo myślał że w coś kogoś uderzył a ten do niego coś w stylu #!$%@? ślepy jesteś dziecko byś mi przejechał. Kierowca grzecznie przeprosił, że cofał powoli, że ma ograniczoną widoczność i widział że inni piesi się zatrzymali. A ten gościu dalej na niego z ryjem coś tam jeszcze wzywał.

Rozumiem, że pieszy miał pierwszeństwo i kierowca ma uważać ale ludzie no jakiś instynkt trzeba mieć. Może inaczej na to patrzę bo kiedyś w starej pracy mieliśmy tego typu auto bez szyb i lusterka wstecznego i wiem że ciężko tak cofać.

Jak myślicie ?

#pytanie #piesi #polskiedrogi #kierowcy #ruchdrogowy
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lukrecjowy_jez: dzbany są wszędzie. W Niemczech też stałem na rozładunku tak że połowa chodnika i pasa rowerzystów była zastawiona. Co jakiś pedalarz przejeżdżał to z gębą aż w końcu policja przyjechała i zablokowała całkiem ruch rowerów co spowodowało że musieli schodzić z roweru i przechodzić chodnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukrecjowy_jez: Nie rozumiem takich ludzi. Ja wiem, że pierwszeństwo na chodniku i typ z busa musi uważać itp. Ale co by mu zaszkodziło ułatwić kierowcy ten średnio wygodny manewr i przy okazji upewnić się że nie zostanie potrącony przez nieuważnego kierowcę? Niektórym świat i spojrzenie na niego kończy się na czubku nosa.
  • Odpowiedz
  • 1
@lukrecjowy_jez zero rigczu i empatii. Lepiej by się żyło na tym świecie jakby ludzie żyli zasada "traktuj ludzi tak jakbyś chciał żeby Cię inni traktowali".
  • Odpowiedz
@mrooczilla: A jak się tacy będą chcieli zatrzymać to się po prostu zatrzymają na samym środku chodnika. Potem cały tłum idący z tyłu będzie ich wymijał ulicą albo trawą a oni będą stać jak te krowy. Po tym jak ktoś chodzi po chodniku można poznać jakim człowiekiem jest.
  • Odpowiedz