Wpis z mikrobloga

Moja umowa o prace na czas określony kończy sie 10 września. Wg naszej firmowej aplikacji urlopowej zostało mi jeszcze 7 dni urlopu (dostałem 20 dni z początkiem stycznia, mimo że mam umowe do wrzesnia). Technicznie moge je teraz wykorzystać, ale wiem, że nie będę przedłużał tej umowy, więc muszę przeliczyć to proporcjonalnie?
#prawopracy #pracbaza
  • 28
  • Odpowiedz
@nairoht: Umowa mi się kończyła w maju, nikt nie pytał nic odnośnie nowej umowy, jaka tam decyzja, ponieważ robiłam sobie przerwę 3mieziexczna od pracy, wiec nie było żadnej nowej umowy. I dostałam kasę za wszystkie niewykorzystane 7 dni
  • Odpowiedz
@nairoht: Nie wiem czemu miałby dostac za 1 dzien. Ja tez miałam przeliczone dni urlopowe w styczniu, został mi tydzień niewykorzystany i dostałam w środku roku kasę za tydzień a nie proporcjonalnie za 1 dzień
  • Odpowiedz
@crazykokos: ale op nie ma 7 dni urlopu, to że w systemie ma 20 dni od początku roku nie oznacza, że do września kiedy ma koniec umowy może je wykorzystać, nie rozumiesz? rozumiecie najprostszego prawa i to jak dzieli się urlop i jak jest wyliczany. Skoro op ma umowę od początku roku do września przysługuje mu adekwatna ilość urlopu to że dostał 20 dni do ROZPLANOWANIA z początkiem roku nie
  • Odpowiedz
@nairoht: No ja w wakacje, w środki roku w dniu rozwiązania umowy miałam cześć 20dniowego urlopu wykorzystana a za resztę z dwudziestu dostałam kasę. To było jakieś 2 lata temu, może coś się teraz zmieniło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nairoht: Jeżeli to kolejny jego rok w tej firmie to z automatu na początku roku miał dostępny urlop za cały rok.
  • Odpowiedz