Wpis z mikrobloga

Moja umowa o prace na czas określony kończy sie 10 września. Wg naszej firmowej aplikacji urlopowej zostało mi jeszcze 7 dni urlopu (dostałem 20 dni z początkiem stycznia, mimo że mam umowe do wrzesnia). Technicznie moge je teraz wykorzystać, ale wiem, że nie będę przedłużał tej umowy, więc muszę przeliczyć to proporcjonalnie?
#prawopracy #pracbaza
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@friendly_rateI: Nie musisz, po prostu nie będziesz miał urlopu u nowego pracodawcy. Musisz tylko przypilnować żeby Ci pracodawca za to nie odjął kasy z wypłaty bo nie może tego zrobić.
  • Odpowiedz
@friendly_rateI: ale rozumiesz że jak wykorzystałeś 13 dni i poprosisz o kolejne to pierwsze pytanie jakie padnie to jaka jest decyzja odnośnie nowej umowy? wasze rozumowanie urlopu jest jakieś bardzo dziwne
  • Odpowiedz
@crazykokos: "
W okresie wypowiedzenia pracodawca może wysłać pracownika na przymusowy urlop. Nie musi pytać pracownika o zdanie. Pracownik musi z tego urlopu skorzystać. Nie ma znaczenia, czy wypowiedzenia dokonał pracodawca czy pracownik. W okresie wypowiedzenia pracodawca może zmusić pracownika do wykorzystania całego zaległego urlopu, jak i urlopu bieżącego."

zmienilo sie cos?
  • Odpowiedz
To decyzja pracownika czy na koniec chce wolne dni czy kasę


@crazykokos: nowe prawo napisałaś czy jak? pomijam fakt że skoro op ma umowę do 10 września a wykorzystał 13 dni w tym roku, to został mu dzień lub dwa o ile dobrze liczę to i tak na ten dzień czy dwa może go pracodawca wysłać jak będzie miał ochotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazykokos:

Nie może. Nie może zmusić do urlopu. To decyzja pracownika czy na koniec chce wolne dni czy kasę

Niestety nie masz racji. Zarówno pracodawca może udzielić urlopu jednostronną decyzją w okresie wypowiedzenia, a z drugiej strony pracownik może wykorzystać (ma obowiązek!) zaległy urlop w okresie wypowiedzenia nawet jeżeli pracodawca się nie zgadza.
  • Odpowiedz
@friendly_rateI: przysluguje ci 15 dni do wrzesnia. Wybrales 13 wiec formalnie pracodawca moze zmusic cie na wypowiedzeniu do 2 dni. Reszte wykorzystasz u nowego pracodawcy. Ale mozesz poprosic o 7 dni urlopu i wykorzystac wszystko, a u nowego pracodawcy nie bedziesz miał urlopu aż do nowej puli w, styczniu (na swiadectwie pracy jest ilosc wykorzystanych dni)
  • Odpowiedz
@nairoht:
@zagu: Mi kiedyś w korpo został tydzień urlopu i miałam miesiąc do końca umowy, nie przedłużałam jej. Kierowniczka zapytała kiedy chce wybrać dni urlopowe, to powiedziałam ze nie chce, ze chce pieniądze, urlopu teraz nie planowałam ani żadnych wakacji. To powiedziała, ze w takim razie po prostu zrobią mi 7 dni wolnych w grafiku w dni kiedy jest największy luz. Tego samego dnia poszłam po l4. Ogarnelam sobie ma
  • Odpowiedz