Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy z wyceną. Dostałem zapytanie o dostosowanie strony do wymagań #wcag 2.1 na poziomie AA. Na necie znalazłem tylko jedną przykładową cenę realizacji, ale to trochę mało, żeby oprzeć o to swoją wycenę, tym bardziej, że to był pakiet zawierający też inne pierdoły.
Jest to autorski system CMS, którym rozwijana jest strona pewnej szkoły (wizualnie klasyka roku 2007 ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Za dostosowanie edytowalnego contentu z WYSIWYGa odpowiedzialny będzie klient, w oparciu o dostarczone mu wytyczne. Co jest do zrobienia? Nawigacja z klawiatury nie istnieje, menu nie da się obsługiwać z klawiatury ze względu na podmenu, struktura strony nie jest praktycznie w ogóle opisana, jest problem z przeskalowaniem tekstu do 200%, praca z czytnikiem ekranowym jest bardzo trudna, wiele elementów wymaga wzmocnienia kontrastu, odstępy do dostosowania, nie istnieje żadna responsywność...
Wiem, że łatwiej byłoby ocenić patrząc na to, ale aktualnie strona jest offline.
Ile byście za taką pracę wzięli na fakturę?

#webdev #dostepnosc #frontend #stronywww
  • 2
@chybaDapi: Bez spisania tego, co jest do zrobienia nie sposób będzie Ci to wycenić. Bo to co piszesz to potencjalnie wierzchołek góry lodowej, rzeczy, które najbardziej rzucają się w oczy, a nieprecyzyjna umowa sprawi Ci sporo problemów.

Jeden znany mi przypadek:
Umowa podobnie jak tu - na "dostosowanie strony do wymagań #wcag 2.1", zamawiający po realizacji sprawdził, czy strona rzeczywiście spełnia wymagania WCAG. Okazało się, w kilkuset newsach panie Grażynki przez