Wpis z mikrobloga

Czy to legalne? #booksy uniemożliwia korzystanie z aplikacji jeżeli nie zgodzę się na przesyłanie do mnie ofert handlowych ( ͡° ʖ̯ ͡°) najlepsze jest to, że pierwszą rezerwację robi się zanim to gówno wyskakuje, więc teraz nie mogę już nic zrobić w aplikacji xD całe szczęście, że dostałem na maila info. No nic, kolejna rezerwacja po przeinstalowaniu lub oldschoolową metodą telefoniczną ( ͡° ͜ʖ ͡°) #prawo #ecommerce
Pobierz
źródło: comment_1598430159FR4i3BD8gRZZ6tFTRvvcSp.jpg
  • 4
@ecco: Jak dla mnie taka zgoda będzie nieważna, bo nie zostanie wyrażona w sposób swobodny. Ogólnie zagrywki tego typu uzależniające wykonanie usługi od zgody marketingowej łamią tzw. zasadę granularności. Druga sprawa, że zawsze powinna być dostępna opcja cofnięcia tej zgody w przyszłości. Pytanie tylko, czy faktycznie uniemożliwili skorzystania z usługi, skoro można było zrobić jedną rezerwację ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@wutermelon: jest tam faktycznie informacja, że można zgodę odwołać, ale co z tego, jak w te 5 sekund od wyrażenia do cofnięcia zgody moje dane osobowe zdążą okrążyć kulę ziemską i trafić do 1000 baz partnerów booksy xD cofnięcie zgody dotrze co najwyżej do kibla w formie papieru toaletowego dla prezesa
@ecco: Wysłałem do nich zapytanie w tej sprawie, wysłałem też wniosek o udostępnienie danych osobowych. Właśnie minął miesiąc, a odpowiedzi brak, więc kolejna wiadomość będzie, ale już skarga do PUODO.