Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy jak układać panele samemu?
W moich panelach muszę najpierw przechylić panel w lewą stronę żeby zapiąć boczny zamek a następnie do góry żeby zapiąć długi zamek (szło by dobrze jeżeli bym mógł cały rząd paneli zapiąć, ale jestem sam więc odpada). Próbowałem robić tak jak mario, żeby najpierw zapinać długi zamek a potem dobić panel od góry, ale rezultatem był odpryśnięty panel (,)

Panel jest tego typu https://www.obi.pl/panele-podlogowe/swiss-krono-panel-podlogowy-dab-chilout-12-mm-ac-5z-faza/p/5967112

#remontujzwykopem #remont
p0lek - Jakieś protipy jak układać panele samemu?
W moich panelach muszę najpierw pr...

źródło: comment_1598345800O44I0Qy7rgLr7Ayk0IFJjo.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@p0lek najpierw długi zamek, później kolejny panel też długi zamek. Jak masz obydwa zapiete to dobijasz jeden do drugiego przy pomocy dobijaka do paneli.
  • Odpowiedz
@p0lek pod kątem ustawiasz panel przykładając do poprzedniego rzędu i w bok przesuwasz, aż dojdzie do panela obok (który leży). Trzymając pod kątem klikasz z poprzednim rzędem, a żeby połączyć z panelem obok wystarczy stuknąć ręką, albo młotkiem gumowym.
  • Odpowiedz
@p0lek: robiłem setki paneli sam. Najpierw składasz je na krótki zatrzask w całym jednym rzędzie( długi brzeg paneli musi lezeć na wpuście paneli z poprzedniego rzędu). Potem przechylasz panel po panelu długim bokiem wkładajac pióro do zatrzasku panela z poprzedniego rzędu i zamykasz. Pilnuj zeby dopchać brzeg do konca zeby nie było szparki na łączeniach. Czasem panele które juz włozyłes wychodzą z zatrzasku w rzędzie. Wtedy trzeba poprawiać ale spokojnie da
  • Odpowiedz