Wpis z mikrobloga

Pracowałem kilka lat jako sekretarz sądowy. Obejrzałem film rzekomego prawnika na temat funkcjonowania sądów i nie wiem skąd ten człowiek się urwał. Każdy sąd rejonowy, albo okręgowy ma stronę BIP i na stronie KAŻDEGO sądu wyświetla się informacja na temat funkcjonowania sądu w dobie koronawirusa. Sądy pracy nie są oblegane, a wręcz likwidowane w mniejszych miejscowościach, bo wpływ spraw w niektórych sądach to było kilkanaście spraw rocznie. Sprawy które toczą się naprawdę latami to bardzo mały odsetek, musi być bardzo skomplikowana sprawa żeby to ciągnęło się dłużej niż rok. Ator ubolewał, że nie mógł zanieść pisma do sądu bo jutro byłoby za późno. Bardzo doświadczony i ceniony "prawnik" nie wie, że mógł nadać pisma pocztą i liczyłaby się data wpływu? XD Zmarnowałem 20 minut na jego chrumkanie i jestem przerażony jak on wszystko przeistacza i robi z siebie wszechwiedzącego. Szkoda, że jest tak wrażliwy na konstruktywną krytykę. #ator #pracowniktvn #wideoprezentacje
https://youtu.be/wSTCLVzSItA
  • 5
Sądy pracy nie są oblegane, a wręcz likwidowane w mniejszych miejscowościach, bo wpływ spraw w niektórych sądach to było kilkanaście spraw rocznie.


@hajer_przodowy: w Warszawie w Sądzie Pracy sprawa może się toczyć rok - półtora a on mówi przez pryzmat Warszawy
@Kjedne: Pobawiłem się w statystykach sądowych umieszczanych na stronach BIP. Załączam przykładowo statystykę dla Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawa dot. Wydziału Pracy. Gdyby nasz "wszechwiedzący" youtuber troszkę przeanalizował dane, tak szczegółowo, to może doszedłby do innych wniosków, ale czego się po nim spodziewać, prawda? Przeanalizowałem dane, ponieważ przez pewien czas pomagałem przy statystykach pracując w sądzie to mógłbym napisać długi wywód, ale nie wiem czy ktoś byłby zainteresowany zestawiając dane z
pracując w sądzie to mógłbym napisać długi wywód, ale nie wiem czy ktoś byłby zainteresowany zestawiając dane z tym co mówi Ator.


@hajer_przodowy: Ja byłbym zainteresowany. Proszę, zrób to - przynajmniej pobieżnie. Osobiście będę zachwycony i pamiętaj - nie tylko zalogowani widzą wpisy, więc może trafi się fan atora, który to przeczyta i zastanowi się czy warto ufać spaślakowi!