Wpis z mikrobloga

Jeden z wykopków szukał tras rowerowych w mojej okolicy. Pokazałem mu trasy, które zapisałem na endomondo. Jednak jest to nie wygodne. Ciężko określić, która droga jest publiczna / główna, a która leśna gdzie nie ma w ogóle aut.

Czy istnieje strona/portal gdzie można zapisywać trasy i je upubliczniać?
Chciałbym opublikować kilka tras z opisem nawierzchni, dodatkowymi zdjęciami i jakiś opisem co warto zobaczyć po drodze.

Najlepiej pewnie by było gdyby gmina zrobiła ścieżki rowerowe, oznaczone kolorami na drzewach oraz broszurką reklamową itp. Jednak ciężko to zrealizować.
Macie jakiś swój portal do tego?
#rower
  • 5
@Caishen: Komoot ma takie coś - nawierzchnię sam ci zresztą opisze na podstawie tego, co ma w bazie, można dodawać zdjęcia / "highlights" - zarówno punkty, jak i fragmenty dróg. Jeśli chodzi o planowanie tras z "wodotryskami" - to chyba #1 ;)
@mucher: bardzo ładnie się to prezentuje na pierwszy rzut oka.
Jednak też na pierwszy rzut oka nie podoba mi się to że ja przygotuję trasy, opiszę, przedstawię, a oni będą ciągnąć z tego kasę. Chcę to zrobić jedynie z chęci promocji mojego regionu
@mucher: akurat koomot to jest nędza, bo nie można tego exportować do innych programów, do tego właśnie koszą kasę na tych swoich premium, nie można wybrać tras bez promów itd. Fajne rzeczywiście ma "highlights" i tutaj się zalety tego oprogramowania moim zdaniem kończą :(
@Caishen: nie wiem jak wyglada kwestia licencji na dane w Komoot ale przeciez mozesz wyrksportowac gpx i udostepniac go w formacie natywnym plus screenshot z trasy. Ew wrzucac to potem na jeden z rodzimych portali jak traseo.pl