Wpis z mikrobloga

@FilipKarol: Korzystałem z IKE-Obligacje, tzn. nadal korzystam, ale po obniżce nie zamierzam na razie nic wpłacać. IKZE tylko jeśli jesteś w wyższym progu podatkowym (sam mam założone, ale nic nie wpłaciłem jeszcze i raczej nie wpłacę).
@FilipKarol: Hmm muszę w sumie przyznać, że nie jestem 100% pewien, a jak na szybko pogooglowalem, to mBank nawet cos pisze o zagranicznych rynkach. Jeśli dałoby się kupować zagraniczne akcje to może to nie być takie głupie w sumie
@FilipKarol: Nie. Wolę pieniądze trzymać przy sobie i płacić haracz zamiast później mieć zepsuty humor przez to że zostałem okradziony przez państwo. Znając naszą kastę polityczną to jest niemalże 100% pewne, że jeden czy drugi rząd w pewnym momencie wymusi na posiadaczach IKE i IKZE inwestowanie w polskie obligacje skarbowe (czy inne aktywa niekorzystne dla posiadacza) lub po prostu wyciągnie łapczywie ręce i przejmie majątek (wariant OFE). Jak komuś brakuje kilku
@ObiektywnyKomentarz: Jeżeli mają nam zabrać kasę z IKE / IKZE (czy to obligacji czy to z kont maklerskich które są prowadzone w ramach IKE / IKZE) to oznaczałoby to koniec Polski i ogromny odwrót kapitału od naszych rynków zakończony dramatem i ogromnym spadkiem wartości złotówki do walut typu USD / EUR / CHF etc. Jest to dużo mniej prawdopodobne niż powtórka OFE (biorąc pod uwagę jak OFE było skonstruowane, bliżej im
@FilipKarol: ja na IKE inwestuje w TFI rynków wschodzących wiec nie - nie jesteś ograniczony do polskiej giełdy. Na DM BOŚ masz zagraniczne etfy (niestety tylko te notowane na europejskich parkietach - pełna lista na stronie bossy).
Co do funduszy no to jednak jest ten minus, że musisz odliczyć koszty prowadzenia rachunku czyli te 2% rocznie jesteś mniej na zysku (albo więcej na stracie xd)
@imler1th: No cóż rząd to banda przestępców i komunistów, to samo opozycja - która ostatnio broniła przestępcę z 6 zarzutami w biały dzień. Na zachodzie już trzeba klękać przed ruchem lewackiej propagandy i spustoszenia. Myślisz, że w 40 lat nikt nie ruszy kasy z IKE? Niedługo to mi Ziobro majątek skonfiskuje za to że nie współpracuję xD