Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: można, jak najbardziej. Jeszcze jak.
Sam właśnie ogrywam 2 lata po ograniu jedynki i poza gameplayem i samą otoczką świata to kompletnie nie widzę odwołań do pierwszej części (którą też nieziemsko polecam)
@plasq: te gry wyglądają jjak gry mojego nastolactwa/dzieciństwa, pamiętam tamtego typa z chomikiem i typiarę ze zbroją, której nie mogła zdjąć, tego co nie pamiętał jak się nazywa i ogólnie niesamowity klimat i złość jak się gdzieś zablokowałem.
Głównie byłem fanem Fallouta 1 i 2(fanatykiem) ale nic takiego izometrycznego w tym klimacie nie ma, co ja bym dał za remaster F1 i 2, albo chociaż Diablo 2, tak aby mieć na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Narkan: Mnie tym akurat zachęciłes bo nie mam już tyle czasu ile bym chciał na gry niestety, więc wolę skondensowane historię ;)
@Narkan: A Fallout to gra na 13-18h i mimo to jest to ponadczasowy klasyk. Co to za argument, że krótka? Takie gry są nastawione na wielokrotne przechodzenie na różne sposoby. Spędziłem z Tyranny bodajże 230h i pewnie wciąż nie odkryłem wszystkiego.

@RabarbarDwurolexowy D:OS jest fajne przez 30h, później robi się wtórne. D:OS2 nieco bardziej rozbudowane i na pewno ciekawsze, ale jak na mój gust podobnie jak jedynka ma zbyt monotonną rozgrywkę.
@RabarbarDwurolexowy: nie słuchaj @Narkan:

Tyranny jest świetne, bo zamiast typowego biało-czarnego świata i prostych wyborów typu dobry/zły pokazuje dużo większe spektrum szarości i konsekwencji czynów.

Dobry cRPG nie musi być na 100h grania żeby się można było nim zachwycać. Przykład: "Disco Elysium" - cRPG dekady (no chyba, że ktoś lubi walkę w cRPG to nie :P), na jakieś 20-30h max.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XNiemcu: jeśli mówimy o Divinity Original Sin to absolutnie nie, wciąż mega grywalne. Z resztą nie wiem co tam się mogło zestarzeć na dobrą sprawę ;)