Wpis z mikrobloga

@welin

są badania na temat tego, że ludzie z zasłoniętą dolną częścią twarzy budzą niepokój i agresję. Dlatego na przykład Batman, Zorro, Robocop czy różni superbohaterowie mają zasłonięte oczy a nie usta, mimo że przecież dzięki temu od razu można ich rozpoznać i maska jest po prostu głupia. Zwracamy uwagę na usta najpierw, z nich odczytujemy, czy twarz jest przyjazna. Dlatego społeczeństwo czuje niepokój przed muzułmankami, ninja czy Hannibalem Lecterem.


Dla
  • Odpowiedz
@welin: Ja tam może wybitnym ekstrawertykiem nie jestem, ale czasem przeszkadza mi np. to, że jak się kogoś pytam np. "dzień dobry, gdzie znajdę sól w tym supermarkecie" i pracownik mi odpowie, to nie widzi, że się uśmiecham, a ja przecież właśnie podjąłem wysiłek i liczę na jego odwzajemnienie w postaci takiego samego uśmiechu, którego nie widzę, bo druga osoba też ma maseczkę, a zwykłe "dziękuję" brzmi bardziej jak "no
  • Odpowiedz
@welin >Dlatego społeczeństwo czuje niepokój przed muzułmankami Dlaczego? Ja nie czuję takiego lęku. Kobieta jak kobieta, nie jestem #!$%@? by się bać kobiety.
Ninja i Hannibala Lectera jeszcze w swoim życiu nie spotkałem, a więc nie wypowiem się.
  • Odpowiedz
@welin

Dlatego społeczeństwo czuje niepokój przed muzułmankami, ninja czy Hannibalem Lecterem.


Dziwne. Ja największy niepokój i agresję czuję przed polkami. Przy muzułmankach czuję komfort i relaks, bo są zasłonięte i bezpieczne.
  • Odpowiedz