Wpis z mikrobloga

@biesy uwielbiam takie argumenty - nic ci do tego i kropka.
Skoro wystawiają to publicznie przed lokal to mam prawo do komentowania i uważam, że to totalnie niepotrzebne. Również z doświadczenia wiem, że atmosfera w takich pubach jest mocno średnia i próbuje przyciągnąć pewna grupę społeczną.
  • Odpowiedz
@biesy Śmieszy mnie myślenie, że jak ktoś jest dobrze wykształcony, inteligentny, posiada dużą wiedzę, to nie może być ani homofobem ani rasistą.
W historii mamy mnóstwo przykładów rasistów którzy byli ludźmi z wyższych sfer - dobrze wyedukowani, obyci z literaturą.
  • Odpowiedz
, inteligentny, posiada dużą wiedzę, to nie może być ani homofobem ani rasistą.


@LilArchangel: masz rację, rasizm i homofobia większości sebków wynika z oczytania, rozważań filozoficznych i umiłowania do Dmowskiego, a wcale nie z ignorancji i niewiedzy.
  • Odpowiedz
@biesy Źle mnie zrozumiałeś, bo doskonale wiem o tym, że rasizm i homofobia kibolstwa, i patologii osiedlowej wynika z ignorancji i niewiedzy, tak samo jak wiele innych ich poglądów na życie.
Jednakże nie zmienia to faktu, że bycie oczytanym =/= bycie tolerancyjnym. Z resztą Roman Dmowski którego wymieniłeś był narodowcem, i bez wątpienia był oczytany i obyty w świecie.
  • Odpowiedz
@biesy Masz mnóstwo historycznych przykładów rasistów, antysemitów z krajów zachodnich na przestrzeni wielu wieków, którzy byli tymi z wyższych sfer, tworzycielami kultury, politykami itd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LilArchangel celowo wspomniałem o Dmowskim. Podejrzewam, że ci wszyscy oczytani i elokwentni rasiści z całego świata, zmieściliby się na jednej trybunie stadionu Legii. A pewnie i byłyby wolne miejsca.
  • Odpowiedz
@biesy Nie wiem ile miejsc ma stadion Legii, ale może masz rację. To zależy kogo zakwalifikowałbyś jako rasistę. W sumie to byłoby bardzo możliwe, że zostałyby jeszcze wolne miejsca bo w XXI w. nie jest takich osób zbyt dużo. Za sprawą nowych standardów społecznych, większych możliwości poznania świata, bardziej rozwiniętej nauki. Tak czy siak, takie osoby istnieją, i wiedza nie zawsze czyni z człowieka osobe tolerancyjną i liberała.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LilArchangel to co mówisz odnosi się bardziej do rzeczywistości z XX-lecia międzywojennego niż obecnych czasów. A i wówczas to były raczej wyjątki od reguły.
  • Odpowiedz