Wpis z mikrobloga

To Litwa będzie w podręcznikach od historii...


@Radek41: w podręcznikach do historii będzie ten, kto te podręczniki będzie pisał. Nie ważne kto jest dzisiaj bohaterem, ale kto za 20-50 lat będzie stał lepiej gospodarczo.

P.S. Że też takie podstawy trzeba tłumaczyć...
@imateapot: jak zauważyłeś, chodzi o książki do historii, a nie ekonomii czy statystyki eurostatu

a także chodzi o zwykłe przywództwo w regionie i że państwo wielokrotnie mniejsze przejęło pałeczkę

P.S. Że też takie podstawy trzeba tłumaczyć...
boże, jaki jesteś naiwny, albo po prostu masz braki w wiedzy


@Radek41: może nawet poprosiłbym Cię, abyś mnie oświecił, tylko boję się, że blask twojego intelektu mnie oślepi. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Radek41: Pytanie, czy rząd tymczasowy osiągnie sukces, czy upadnie. Jeżeli zostanie Łukaszenka to Litwa zostanie ich wrogiem nr.1, a Polska będzie traktowana neutralnie. Jeśli rząd tymczasowy wygra z Łukaszenką to Litwa zostanie ich sojusznikiem, a Polska będzie traktowana neutralnie.
@Radek41: misiu kochany, Litwa ze swoją aktualną demografią będzie mieć spory problem za 20 lat (znacznie większy niż Polska), dlatego w mojej opinii obecne działania rządu Polskiego (otwarcie granicy i przyjmowanie imigrantów z Białorusi, bezpłatne studia dla studentów wyrzucanych z tamtejszych uczelni), a następnie ich asymilacja daje nam znacznie więcej dobrego niż bawienie się w wojowanie szabelką i pokazywanie gdzie aktualnie nocuje ten czy inny VIP.

Litwa postawiła na starcie polityczne,
@Radek41: Nie wiem czy się orientujesz, ale Polska i Litwa ściśle ze sobą współpracują w tej sprawie. To Polska jest głównym celem rosyjskiej propagandy, malują nas jako agresywnych imperialistów, dlatego lepiej się tam nie pchać na siłę ze swoimi białymi orłami, natomiast w litewski imperializm albo w napaść zbrojną nikt nie uwierzy. Im również jest bliżej do Białorusinów, bo byli w tym samym Wielkim Księstwie Litewskim i mają tę samą Pogoń
To Litwa będzie w podręcznikach od historii...


@Radek41: nikt nigdzie nie będzie bo ta rewolucja upadła, polska zresztą nie umie organizować powstań i wiemy to z historii więc teraz dobrze że nie przyłączyliśmy się do z góry przegranego powstania,

moje państwo kolejny raz zawiodło, ale przynajmniej mamy 500+


teraz litwini się nieźle wk%rwią jak ich rząd zamiast inwestować w kraj będzie musiał utrzymywać masę uchodźców proszących o azyl i wydawać kupę