Wpis z mikrobloga

@yosemitesam: Hej, a masz jeszcze czas żeby sprawdzić coś dokładniej/wysłać mi zdjęcia? Odwdzięczę się piwkiem jeśli mieszkamy blisko lub paczką słodyczy jeśli daleko. Interesują mnie przypisy dotyczące imion. Np jak jest Alicja i księżna gadają o Kocie z Cheshire w rozdziale 4 "Prosiak i pieprz" to chciałam wiedzieć, czy jest przypis wyjaśniający nazwę. Tak samo jak kot mówi Alicji pod koniec tego 4 rozdziału, że kapelusznik i zająć są szaleni, czy
@stowarzyszenie_przebudzeni: ja mam ebooka oryginal obie części. Mam też po polsku obie części w skanach, ale pierwsza części są Adeli S i Morawskiej, następnie mam Marianowicza i Slomczynskiego ale właśnie bez tych przypisów, bo to słabe ebooki. Po drugiej stronie lustra to mam stillera ebooka. Ewentualnie jakbys bardzo chciał skany to mogę ci kiedyś porobić zdjecia pierwszej części Stillera albo Kozak
@Nenciak: Żadne nie dotyczy imion
1. tłumaczy co znaczy skłdać sie jak teleskop
2. tłumaczy kim bvył Wilhelm Zdobywca
3. wyjaśnia fransuskie zdanie "gdzie jest moja kotka"
4. tłumaczy, że pewne fragmenty z ksiązki sa z podręcznika (nudnego) do nauki historii
5. tłumaczy czym jest langusta
@Nenciak myślałem też o napisaniu książki gry paragrafowej dla dzieci opartej o Alicję w krainie czarów. Na ta chwilę kończę czerwone kapturka i zobaczymy czy jakieś wydawnictwo to weźmie czy wydamy jako selfpublishing. Alicje uwielbiam i chyba chciałbym ja wziąć jako kolejną bez względu na to czy pierwsza książka się przyjmie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@yosemitesam: Jak nie ma w przypisach tych wyjaśnień, to już nie. Mam wersję elektroniczną, tylko właśnie wygląda na bardzo nieprofesjonalną, dlatego pytałam o te przypisy. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, mogę się jakoś odwdzięczyć? xd