Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich!
Dziś do paczkomatu przyszła moja pierwsza w życiu paczka z #yerbamate i bombillą. Na początek znajomi mi polecili Armanda Despalada i CBSé o smaku owoców leśnych.

Woda już osiągnęła idealną temperaturę czyli 78 stopni i zaraz będę zalewał swoją pierwszą w życiu #yerba

Mam nadzieję, że będzie smakowało :) Wrzucę relację i pierwsze wrażenia za 10 minut.
spinorbital - Witam wszystkich!
Dziś do paczkomatu przyszła moja pierwsza w życiu pa...

źródło: comment_15979349850ZmNeeiZAGqcHehATl7bKK.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@spinorbital: Chyba każdy zaczynał tak jak Ty ;-)
Następnym razem zrób tak: max 1/3 tego co za pierwszym razem nasypałeś, zakryj ręką i przechyl kilka razy żeby pył został na ręce, lej trochę wody, czekaj aż wsiąknie dolewaj po trochę, po kilku minutach jak już wszystko wsiąknie to zalej do pełna wodą, poczekaj minutę i próbuj po małych łyczkach
  • Odpowiedz
@spinorbital: Człowieku xD Pamiętaj, ze w tej Ameryce południowej oni te swoje kubeczki maja dużo dużo mniejsze niż to co jest sprzedawane na rynek europejski, a do tego piją to płynne gowno codziennie od lat, wiec nie dziwota, ze na opakowaniu sobie piszą, żeby zalana yerba składała się w 90% z yerby i reszta wody ( ͡° ͜ʖ ͡°) na początek wsyp sobie dwie łyżki i
  • Odpowiedz
  • 1
@Vojak U mnie na robocie to klasyka, eee młody pijesz kawę? Zrób, tylko taka słabą! Łyżka sie wiesza na gruncie xD no słaba przecież ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@spinorbital: Miałem podobnie do ciebie, naczytałem się na różnych grupkach facebookowych, o tym, że sypanie mniej niź 3/4 objętości naczynia nie ma sensu itd., totalnie zraziłem się do yerby. Po jakimś czasie znów chciałem spróbować i tak jak piszą inni wyżej, nasypałem sobie 1/4 objętości, i była już znacznie smaczniejsza, możesz też spróbować zalać yerbę lodowatą wodą, jak dla mnie jest smaczniejsza, zalewałem też lodowatym sokiem pomarańczowym, no i była
  • Odpowiedz
@Tuff: @spinorbital Podobno w pył zawiera sporo dobrych składników, oraz dzięki niemu yerba bardziej pobudza, ale ja wybieram yerby, które zawierają tego pyłu jak najmniej, bo nienawidzę, gdy mam uczucie piasku między zębami, a i ostrzegam przed yerbą Verde Mate, jest nasączana jakimś gównem, po czym do kibla latasz co 20 minut, by uwolnić barabasza, z tego co wiem, nie działa tak tylko na mnie.( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@spinorbital: no dobrze mówisz, bardzo dokładny po prostu byłeś jak jakiś rytuał byś robił. Normalnie się sypie na oko ile ci pasuje i zalewa się gorącą ale nie parzącą wodą albo i z lodem. Może za duże oczekiwania miałeś
  • Odpowiedz
@spinorbital weź notesik i sobie zapisz. Yerbe na początku daj przez sitko, żeby odsiać pył. Yerby wsyp sobie na początek powiedzmy 1/5 szklanki, jak dasz dużo to będzie bardzo mocna i ryj ci wykrzywi jak poprzednio. Wode zagotuj w czajniku, poczekaj 10minut i zalej tą yerbe. Po iluś minutach zacznij pić.
  • Odpowiedz