Wpis z mikrobloga

@kais3r: Płaca minimalna w UK wynosi 6.19 za godzinę dla osób powyżej 21 roku życia. W Polsce ceny usług i towarów są często niższe, więc ja byłbym usatysfakcjonowany płacą minimalną 20zł na godzinę. Chociaż z innej strony nie uważam, że ustalanie płacy minimalnej jest niezbędne...
  • Odpowiedz
@kais3r: To chyba najlepiej będzie po cenie benzyny, tj. ok 1,5 GBP za litr. Zarabiając najniższą krajową tj. ok. 6GBP/h w godzinę zarabiasz na 4 litry. W Polsce, żeby w godzinę zarobić na 4 litry musiałbyś zarabiać 20zł/h.
  • Odpowiedz
@kais3r: ok 800 GBP netto to minimum socjalne, 1500 GBP to ok dwa razy więcej, więc w polsce to by było jakieś 3000 PLN

@nvll: 7500 w PL zarabia wyższa kadra menadzerska oraz wysokiej klasy specjalisci, zarobki adekwatnej grupy w UK zaczynają się od 40tys GBP/rok w górę tj. ok 3300 GBP/miesiąc
  • Odpowiedz
Oczywiście dużo zależy od miejsca, bo w Londynie koszty wynajmu mieszkania są dużo wyższe, niż poza nim. Polecam http://www.numbeo.com/ , tam można porównać koszty życia w dużych miastach. Ta strona mówi na przykład że "Consumer Prices Including Rent in London are 161.66% higher than in Poznan", czyli 1500 GBP przekłada się na niecałe 3000 PLN (jeszcze raz podkreślam, że czynsz gra tutaj olbrzymią rolę, bez niego wychodzi ok. 3800 PLN).
  • Odpowiedz
@kais3r: A wiec tak, w UK wynajem mieszkania/ domu jest duzo drozszy, auta sa tansze, benzyna tylko lekko drozsza ale ubezpieczenie auta juz duzo wieksze. Jedzenie droszke drozsze tez wg mnie. Wszystko zalezy na co ile kto wydaje. Gdybym to mial byc ja (nie mam samochodu) to zarabiajac w UK £1500 w Polsce musialbym jakies 6000zl zarabiac.
  • Odpowiedz