Wpis z mikrobloga

Słuchajcie tej historii o prawdziwym raku bankowości jakim jest PayPal.
1. Zakładam kiedyś konto PayPal w Polsce
2. Nie używam go, praktycznie zapomniałem że je mam
3. Wyprowadzam się do UK, zakładam tam PayPal
4. Sprzedaję jakieś graty na brytyjskim eBay
5. Pieniądze ze sprzedaży w UK trafiają jakimś cudem na polskie konto PayPal zamiast na brytyjskie
6. Przewalutowali mnie po zbójeckim kursie, ale trudno, przeleję sobie z powrotem na brytyjski PayPal
7. Próba przelewu - konto zablokowane ze względu na wysoką kwotę
8. Żeby odblokować moje polskie konto PayPal z którego chciałem robić przelew, muszę podać im rachunek bankowy w Polsce oraz adres zamieszkania w Polsce z odpowiednimi potwierdzeniami
9. Nie mieszkam w Polsce, nie mam meldunku, nie mam mieszkania, nie mam konta bankowego bo je zamknąłem dawno temu
10. Konta nie mogę nawet zlikwidować
11. Obsługa PayPala od czerwca każe mi czekać, nie odpisuje na prośby, na infolinii nic nie da się załatwić, a po kolejnej próbie telefonu kilka dni temu, okazało się że infolinię wyłączyli 'z powodu koronawirusa'
12. Mam wrażenie że mam do czynienia tylko z automatami, nie ma tam żadnego człowieka który może podjąć decyzję

DWA MIESIĄCE nie mogę odzyskać swoich pieniędzy i z nikim sensownym porozmawiać.
Czy jest tu jakiś prawnik albo ekspert od finansów który może mi pomóc z tą sprawą?
Ewentualnie ktoś kto zna kogoś w PayPal Polska?
Ktoś może ma podobne doświadczenia z tą smutną firmą?

#paypal #prawo #finanse #bankowosc #pytaniedoeksperta
wakacjetowolnosc - Słuchajcie tej historii o prawdziwym raku bankowości jakim jest Pa...

źródło: comment_1597920710xfmxmpKDqGu69WKhUzwXfg.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
5. Pieniądze ze sprzedaży w UK trafiają jakimś cudem na polskie konto PayPal


@wakacje_to_wolnosc: Nie jakimś cudem tylko mejla musiałeś podać tego do którego było przypisane polskie konto.
Też tak zrobiłem. Odkręcą ci to w ok. 2 tyg.
  • Odpowiedz
@Radysh: Na eBay konto email miałem ustawione prawidłowe - to z brytyjskiego PayPala. Błąd systemu był prawdopodobnie po stronie eBay, ponieważ miesiąc wcześniej kontaktowałem się z nimi żeby zmienili mi polską wersję eBay na którym byłem początkowo zarejestrowany, na brytyjską wersję eBay. Różnica między nimi jest taka że np. w brytyjskiej są dostępne inne opcje wysyłki, oraz wiadomości od klientów są dopasowane do języka kraju w którym jest się zarejestrowanym. Tak
  • Odpowiedz
@wakacje_to_wolnosc: Dziwna sytuacja... Od 2006 r mam konto PP i żadnych większych zgrzytów nie doświadczyłem. Z twojego opisu wynika, że wina leży po stronie eBay a PP wali ignora w całej sprawie.

Nie jestem kompetentny, żeby cokolwiek ci w takiej sytuacji sugerować. :(
  • Odpowiedz
@Radysh: Wina leży zdecydowanie po stronie PayPal a nie eBay. Nawet gdyby to nie był bug eBaya, tylko gdybym to ja pomylił adresy, to trudno, zdarza się bo jesteśmy tylko ludźmi. A pieniądze w zasadzie przepadły bez szans na odzyskanie jeśli oni dalej będą twierdzić że muszę wysłać im potwierdzenia z kraju w którym od dawna nie mieszkam.
  • Odpowiedz
@Radysh: a ponieważ chodzi o ok tysiąc funtów, to w UK skończyłoby się to specjalnym sądem do niskich kwot dzięki czemu rozprawa sądowa jest szybsza i często kończy się mediacją. Nie wiem jak to w Polsce, ale podejrzewam że proces będzie trwał latami.
  • Odpowiedz