Wpis z mikrobloga

Mireczki, składaliście wniosek o umorzenie spłaty tej mikropożyczki 5 tys? Ja składałem wniosek, przed nowelizacją przepisów, które znoszą ten obowiązek. Na większości portali jest informacja, że nikt nie musi już składać tego wniosku. Jednak wiadomo, że prawo nie działa wstecz, dodatkowo w podpisanej umowie jest fragment, który zobowiązuje mnie do złożenia tego wniosku.

Już parę lat prowadzę firmę i wiem, że urzędy będą łapały się wszystkich chwytów, żeby wycisnąć ze mnie pieniądze, tak więc chyba złożę ten wniosek.

#dzialalnoscgospodarcza #kiciochpyta
  • 15
@tusk: no to jeśli masz wątpliwości, to złóż taki wniosek, najwyżej pani halinka zadzwoni/napisze, że się wygłupiłeś
ale przynajmniej będziesz miał to załatwione
@tusk: Składałem przed nowelizacją, wczoraj dostałem mailowo zawiadomienie o umorzeniu pożyczki z połowy maja, więc wszystko ok.
dzwoniłem do urzędu pracy i powiedziała mi babka że nie trzeba składać tego wniosku


@cranberry250: Czyli urzędnicy mają przepisy w dupie? Ja bym nie ufał puki nie mam takiej odpowiedzi na piśmie
a zo masz na praca.gov.pl jak rozwiniesz szczegóły sprawy?


@kliperjk: Mam tylko decyzję o przyznaniu pożyczki, termin na złożenie wniosku o umorzenie niedługo mija więc go złożyłem
@tusk: „jak wiadomo, że prawo nie działa wstecz”
W jednym fragmencie chwalisz się, że masz tu doświadczenie, a zaraz piszesz takie motta, jak to.

W Polsce, oczywiście, prawo działa wstecz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cranberry250: Według mnie to wszystko jest grubymi nićmi szyte. W umowie jest odwołanie do ustawy z konkretnego dnia. W dodatku jest tam wzmianka o obowiązku złożenia wniosku o umorzenie. W takim razie na jakiej podstawie umarzają bez tego wniosku?