Wpis z mikrobloga

@Jell-o opcji jest sporo. W V obydwie opcje były możliwe i całkiem skuteczne- chociaż dużo prostrze było stworzenie niewielkiego państwa, za to z dokoksowanymi miastami. Nie wiem jak w VI jest, ale pewnie podobnie- zagraj na obydwa sposoby i zobacz, który ci bardziej pasuje
Zauważyłem, że minimalna ilość miast jaką powinno się zbudować (mowa o dużych miastach a nie takich na kilka pól) to 4. Ja staram się dość szybko stawiać kolejne tak aby oddzielić się od sąsiadów, zagarniając przy tym jak najwięcej terenu. Wolę wysłać osadnika blisko sąsiada, postawić tam miasto i wykupić jak najwięcej pól przy jego granicy. Jeśli uda mi się stworzyć ciągłość granic to mogę na spokojnie wtedy stawiać miasta bliżej mojej
@Jell-o: Jedynym optymalnym rozwiazaniem jest jak najwieksza ilosc miast. Oczywiscie nie musisz rushowac na pale settlersow, ale im wiecej miast tym lepiej i w zasadzie nie ma powodu, by nie postawic nowego miasta dopoki masz w miare sensowna lokalizacje. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu od early game'a zabierac te miasta przeciwnikom (tez zaleznie od poziomu trudnosci).