Wpis z mikrobloga

#tradzik #izotek #dermatologia

BŁAGAM. Pomóżcie. Mam pytanie do osób które biorą, lub brały izotek:

1. Opiszcie swoje skutki uboczne (czytałem o problemach z jelitami - może powodować WZJG, Crohna, sibo etc oraz o problemach z erekcja)
2. Jak duże dawki stosujecie i jak długo
3. Zdecydowalibyscie zie znowu na kuracje?
4. Jakieś problemy z psychiką? Ludzie podobno mają myśli samobójcze.
  • 11
  • Odpowiedz
@Chicane: Sucha skóra na twarzy będzie na pewno. Mówi się o suchych ustach, ale u mnie nie było tak źle. Wysuszyło mi trochę śluzówkę nosa, do teraz mam wrażenie, że coś jest nie do końca w porządku, ale jest ok. Stosowałem 6 miesięcy 20mg, ostatni miesiąc 30. Zdecydowałbym się ponownie na pewno. Zakończyłem kurację kilka miesięcy temu, pryszcze wyskakują mi tylko czasami, nie tak jak wcześniej. Teraz tylko walczę z
  • Odpowiedz
@Chicane: Też jak naczytałem się o Izoteku, stwierdziłem, że nie ma szans, abym podjął się kuracji. Nie chciałem. Ale ostatecznie widząc, że Tetralysal nic nie pomoga, gdy mój dermatolog przepisał mi Izotek, stwierdziłem, że spróbuję. I nie pożałowałem.
  • Odpowiedz
@Chicane: 1) suche usta, nieco bardziej suche oczy - ale przez cały czas nosiłam soczewki i żyłam, tylko co jakiś czas stosowałam krople. finalnie nie wykorzystałam nawet jednego całego opakowania kropli, nie było to jakoś bardzo nasilone.
2) 60mg przez jakieś 4 miesiące
3) tak
4) nie

ogólnie jeśli się boisz skutków ubocznych, to się na siłę nie zmuszaj, ALE każdy dobry lek ma jakieś skutki uboczne. a straszne historie
  • Odpowiedz
@Chicane: Jestem w takcie jeszcze jedno opakowanie musze wsunąć aktualnie dawka 80 mg. ogólnie przyjmowanie wyszło mi 207 dni.
1.Na początku miałem mocne pogorszenie cery po dwóch tygodniach trwało to z 2 miechy następnie poprawa, badania w normie. A skutki uboczne to : Suche usta kilka razy dziennie musze smarować , łuszcząca skóra na twarzy do teraz , suche oczy ,na początku też miałem czerwone podrażnione ręce , kilka minut
  • Odpowiedz
@szczechu95: Stosowałeś? Może spróbuję. Aktualnie używam acne-derm i co jakiś czas robię peeling. Sporo się poprawiło, ale od pewnego czasu nic się już nie polepsza, nie ma żadnych zmian :/ Początkowo fajnie działało, a teraz niestety już nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
warty swojej ceny, szczerze ja aktualnie stosuje izo a mimo to czerwone przebarwienia zeszły po 3-4 dniach także ja jestem dość zadowolony :) tylko cena koło 50 zeta
  • Odpowiedz
@Chicane: Oj naczytałeś się za dużo dziwnych rzeczy.
1. Brak skutków ubocznych poza potworną suchością wszędzie gdzie możesz sobie ją wyobrazić. Jak nosisz soczewki, to od razu zainwestuj w dużo kropli do oczu. Brak problemów żołądkowych, tym bardziej brak jakichkolwiek problemów z erekcją.
2. Brałem izotek przez prawie 9 miesięcy. Dawka na początku 30mg, potem 40mg (w ostatnich 5 miesiącach)
3. Na razie jestem jakoś ponad miesiąc po kuracji i
  • Odpowiedz
@Chicane: Problemy z psychika i depresja to mit. Żadne badania tego nie potwierdziły. Wręcz przeciwnie gdy lek zacznie działać to samopoczucie się poprawia.
  • Odpowiedz
@Chicane: 1. Nie doświadczyłem, ale czytałem że się zdarza.
2. Zależy od wagi z reguły bierze się najpierw dawkę wprowadzająca, a potem 1 mg na kg masy ciała dziennie. Ja ważę 58 i miałem brać 60 Mg po kilku miesiącach, ale po 2 tygodniach zaczęły mi się robić wypryski alergiczne, tzw ecznema, małe ranki zalecza sie je hydrokortyzonem. Nic specjalnego, ale jednak jestem cofnięty na 40 mg. Tak na prawdę
  • Odpowiedz