Wpis z mikrobloga

Chciałbym przypomnieć fanbojom BTC i ETH ( ͡° ͜ʖ ͡°), którym się wydaje że scena już pozamiatana i #bitcoin będzie SoV a #ethereum platformą dla new decentralized finance, że już nie takie krowy technologiczne spadały z rowerka i to w ekspresowym tempie.
Tylko kilka przykładów
1. Netscape pozamiatany przez IE
2. IE + FF pozamiatane przez Chrome
3. Yahoo pozamiatane przez Google
4. Standard Oil Rockefellera pozamiatany przez administrację US
5. Nasza klasa pozamiatana przez FB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6. Tesla pozamiatała rynek samochodowych innowacji
7. Tomtomy, Automapy i inne navi experty pozamiatane przez google maps
8. Nokia pozamiatana przez Appla i Samsunga
9. Kina, serwisy VOD i torrenty ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozamiatane przez Netflix
10. Zbigniew Hołdys pozamiatany przez mp3
itd

Chodzi o to że konkurencja nie śpi i jeżeli pojawi się produkt 10x lepszy, to nikt poza grupką najbardziej zakutych łbów nie będzie miał sentymentu żeby porzucić te projekty ¯\_(ツ)_/¯


#kryptowaluty
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pant4deusz: takie porównania btc do protokołu sieci są imho całkowicie nietrafione, podstawa różnica jest taka że protokoły sieciowe mogą być implementowane niezależnie tzn ja w domu mogę mieć sieć tcpip, w korei płn mogą mieć sieć tcpip i internet może działać w oparciu o tcpip, i to jest właśnie natura protokołu implementacje są niezależne i nie muszą działać ze sobą

Bitcoin to scentralizowane rozwiązanie, ja nie mogę mieć swojego Bitcoina
  • Odpowiedz
Bitcoin to scentralizowane rozwiązanie, ja nie mogę mieć swojego Bitcoina w domu w oderwaniu od sieci

To stwierdzenie jest akurat fałszywe. Wystarczy że masz swoje UTX oraz kopię blockchaina. Przez jakiś czas może nie być internetu i zostaniesz jedyną osobą z całym blockchainem, to jak tylko wróci łączność to rozgłaszasz że masz najdłuższy łańcuch i możesz dysponować swoim Bitcoinem. Pewnie też prawie wszyscy, którzy coś tam mieli, również to zaakceptują.
Dodatkowo Bitcoin
  • Odpowiedz
@theromanpolan: Ale w Janosiku masz zgłoszenia bieżące. Więc nie tylko o stałych punktach ale też gdzie akurat stanęli np w mieście, masz też zgłoszenia o wypadkach i innym pierdołach. A ponieważ dużo kierowców używa to wszystko się dynamicznie aktualizuje. Jako user podczas jazdy oznaczasz że gdzie stoi policja.
  • Odpowiedz
@venom_inside: właśnie z tego powodu podałem dobre źródła, aby zaoszczędzić Twojego czasu. Oczywiście że przechowywanie blockchaina implikuje również blok genesis. Inaczej mówiłbym o pruning, ale to byłoby bez sensu
  • Odpowiedz