Wpis z mikrobloga

Dziś wszystkie oczy skierowane są na Białoruś. Jako organizacja podpisaliśmy się pod apelem Inicjatywy Wolna Białoruś do Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz do czterech głównych polskich operatorów komórkowych: Plus, Play, Orange, T-Mobile PL. Organizacja, chcąc zapewnić Białorusinom dostęp do informacji, konieczny w obecnej sytuacji i mocno ograniczany przez obecny reżim, apeluje o:
➡Zniesienie opłat za telefonowanie do Białorusi, tak jak to zrobił litewski operator Tele2 Lietuva.
➡Zredukowanie lub całkowite zniesienie opłat roamingowych z Białorusią na czas protestów.
➡Zwiększenie zasięgu sieci stacji bazowych (BTS) przy granicy z Białorusią, aby ułatwić kontakt z mieszkańcami miast przy granicy z Polską.
Fundacja ePaństwo opublikowała apel na swojej stronie.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #bialorus #play #plus #orange #tmobile
  • 50
@Watchdog_Polska: Jakie są realne szanse, że operatorzy telefonii kom (prywatne przedsiębiorstwa w końcu) zgodzą się na taką akcję? Wydali jakieś oświadczenie?

@Morritz: teoretycznie nie- w praktyce mogą zwiększyć przepustowość "kosztem" krajowych użyszkodników... Czego w sumie użyszkodnik nie odczuje, bo zapas jest spory, z tego co zrozumiałem, gdy kumpel tłumaczył mi teoretyczną, podobna sytuację.
@Gon70:

i chcecie za to zapłacić z własnych pieniędzy czy Soros wam przeleje? Bo ja nie mam zamiaru ponosić kosztu waszych fanaberii w wyższym abonamencie.


A ty to nam najwięcej do gadania masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co zrobisz, wyjdziesz na ulicę obalać demokratycznie wybrany rząd pisu i miłościwie nam panującego prezydenta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°
@Gon70: A co się przejmujesz kosztami? tobie i tak płaca w kopiejkach ¯\_(ツ)_/¯ Nie stać już Wielkij Rosji na opłacenie najtańszego neta w Europie? Kryzys z ropą zapukał do budy, tzn dumy? xDDDDDDD

W dalszym ciągu nie opowiedziałeś nam na postawione ci pytanie sprzed kilku dni- Ile płacą, i czy warto za takie pieniądze czuć do siebie jako jednostki ludzkiej odrazę?