Wpis z mikrobloga

Jako, że front nie jest moją mocną stroną (wręcz przeciwnie) postanowiłem jakiś czas temu się trochę w nim "pobawić". O ile nie mam problemu ze stworzeniem czegoś co nie kuje w oczy (po większej lub mniejszej ilości prób :) ) to mam pewien problem..

Jak tworzycie typowego CRUDa to w jaki sposób "projektujecie" np. formularze ? Nie mam problemu z tworzeniem formularza jeżeli wyświetlam go na jakiejś małej rozdziałce typu FHD.. Problem pojawia się w tym, że na większych rozdziałkach (2k czy 4k) formularz wygląda już słabo.. Albo zajmuje za dużo miejsca, albo jest zbyt rozciągnięty.

Macie jakieś sposoby sprawdzone lektury/filmiki/cokolwiek co by pomogło rozwiązać tego typu problem ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Iść drogą jak np. wykop czy inne portale i przy większej rozdzielczości robić duże whitespacy po obu stronach. Dla mnie to wygląda dziwnie, jakoś tak mało profesjonalnie, ale ... nigdy nie byłem "estetykiem", więc z chęcią posłucham co wy o tym sądzicie :)

#programowanie #frontend #webdev
  • 4
@doee: No właśnie szukałem czegoś, tylko chodzi mi o jakieś bardziej rozbudowane formsy niż logowanie/rejestracja. (kilka pól, trochę tekstu itp).

O ile taki wykop ma np. po prawej stronie obserwowane tagi/wykopaliska itp. (co już trochę "rozszerza" stronkę) o tyle jakoś nie wyobrażam sobie innego podejścia (poza potężnymi whitespacami), gdyby został tylko "form" do wprowadzania wiadomości.
@bladykiel Zazwyczaj ogranicza się szerokość inputów bo rozicągnięte na całą szerokość przy dużej rozdzielczości wyglądają paskudnie. Twoje pytanie to bardziej web-design niż front end ;)