Wpis z mikrobloga

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że w przypadku zakupu hulajnogi nie opłaca się brać #m365pro , szczególnie w cenach sklepowych w PL. Najlepsze wyjście to zakup zwykłej #m365 możliwie najtaniej (do miejskiej jazdy) a jeśli coś lepszego to lepiej szukać coś w chinach w budżecie ok 3 tys zł gdzie jest lepszy silnik, amortyzacja w standardzie itp.

Zwykła m365 jest idealna, jeśli chce się zabierać do bagażnika w samochodzie i na wycieczki lokalne do sklepu, na sąsiednie osiedle wypić piwo na ławce. Przy dłuższych wycieczkach gdzie nie ma idealnie równych ścieżek rowerowych to komfort podróży jest taki sobie zarówno na zwykłej emce jak i w pro.

#hulajnogaelektryczna
  • 9
coś w chinach w budżecie ok 3 tys zł


@vajroos: ja mam Langfeite L8S, której sklepowy odpowiednik to Ecorider L8 kosztujący w 2019 roku jakieś 6 tysięcy i średnio jestem zadowolony. Kultura pracy silników jest niższa niż na M365, słyszę naprężenia, rzężenie (xd) a nie eleganckie toczenie. Także jak ma być naprawdę lepszej klasy hulajka to chyba jakiś Techlife. Dualtron to coś zupełnie innego :D
Zwykła m365 jest idealna, jeśli chce się zabierać do bagażnika w samochodzie i na wycieczki lokalne do sklepu, na sąsiednie osiedle wypić piwo na ławce. Przy dłuższych wycieczkach gdzie nie ma idealnie równych ścieżek rowerowych to komfort podróży jes


@vajroos: ehhh ci amatorzy...
Wymiana opon na 10 cali zwiększa komfort niewyobrażalnie.
Odblokowanie na 31 km/h również daje sporo frajdu, tu nawet nie ma porównania jak różncia 6 km/h z 25->31 wpływa
@Neaopoliti:

Przecież nie o modach jest post tylko o opłacalności zakupu wersji pro. Do zwykłej też założysz opony 10 i zwiększysz prędkość za pomocą ustawień softu.

Chodziło mi o to, że za niewiele więcej od ceny pro można dostać hulajnogę mniej znanego producenta, która będzie lepsza w wielu aspektach.
@vajroos: ale ja napisałem, że po modach spadnie Ci zasięg, więc jak odpowiada Ci 18 km, bo tyle miałem zasięgu na zwykłej po modzie to ok. Mi nie, więc kupiłem pro i mam 25 km.
Dodatkowo na zwykłej bardzo szybko spada napięcie na baterii, więc po 10 minutach jazdy prędkość spada do 26-27 km/h, a po 20 minutach do 22-24 km/h, więc nie ma sensu modować zwykłej.
Nie wiem czy kupisz
@Neaopoliti: True ale za 2,5-3k masz z chin hulajnoge z elektroniką na 48V lub 52V co pozwala na prędkości powyżej 40km/h i zasięg 50km. Czasem w tej cenie nawet mają amortyzacje, większe koła (9-10 cali) i hamulce xtecha w standardzie.

Jakość hulajnog xiaomi nie jest jakaś rewelacyjna (zwykła, pro), zwykły budżetowy produkt. Broni je jedynie popularność i powszechność dostępu do zamienników od ręki.