Wpis z mikrobloga

Mirasy chce spróbować połowić na żywca/trupka. Jaki kijek i kołowrotek wybrać? Najlepsza była by teleskopówka.
Łowił bym i z gruntu i na spławik. No i plecionka czy żyłka?
#wedkarstwo
  • 4
  • Odpowiedz
@pastryk: pleciona + wolfram (40 cm+), chyba że w łowisku nie ma szczupaków
kijek dość mocny, podejrzewam że 3m solidny teleskop Ci w zupełności wystarczy, do tego kołowrotek z wolnym biegiem (niby dedykowane karpiom ale doskonale się sprawdzi przy połowie np sandaczy) z budżetowych kreciołów polecam Okumę Ak rozmiar 4000 czy 5000, producent daje na nie 5 lat gwarancji, a hamulec i wolny bieg pracują bez zarzutu
  • Odpowiedz
@belzebubek6: Mam już jedną Okumę na feederku i jestem bardzo zadowolony więc kupie chyba drugą taką samą. A powiedz mi jaki ciężar wyrzutowy byłby najlepszy coś koło 100-200g? Piszesz o wolframie a nie stosuje się stalowych przyponów w tej metodzie? Wpływa to jakoś na ilość brań np.?
  • Odpowiedz
@pastryk: Okumę bierz w ciemno, świetny kołowrotek kupiłem kilka lat temu jako zapasowy, wyciągnąłem na niego kupę ryb i śmiga jak nowy, ciezar wyrzutu zależy od tego na jakie ryby się nastawiasz, czy w wodzie stojącej czy płynącej, czy bedziesz łowił z wywózką czy rzucał z brzegu. Wolfram jest dużo lepszym rozwiązaniem od zwykłej stalki, bo jest równie wytrzymały, nie ma szans by szczupak go przegryzł, do tego jest o wiele
  • Odpowiedz
  • 1
@pastryk ja bym wybrał żyłkę 0.35 i przypon wolframowy ewentualnie stalka minimum 35cm i 10kg . Wędka to dowolny teleskop 3.6m z cw powyżej 100 gr najlepiej wędka pałowata a nie parabolik na wage i markę bym nie patrzył. Jeśli chodzi o kołowrotek to ja polecam aliexpress jeśli nie zależy Ci na czasie, kupiłem 2 lata temu za 80 zł kołowrotek z wolnym biegiem w rozmiarze 4000 hiboy czy coś takiego i
  • Odpowiedz