Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Crema di caffe - czyli jak trzy zwykłe składniki zamienić w błyskawiczny i super smaczny deser.
To po prostu kawowa, słodka bita śmietana. Ale schłodzona jest idealna na obecnie psnujące upały.
Chociaż deser jest prosty możecie napotkać kilka problemów- śmietana może się zwarzyć jeśli niedostatecznie wystudzicie kawę lub dodacie ją za późno.
Te 35ml to też ilość orientacyjna, ja w takiej ilości rozpuściłam słodzidło (jak zwykle, nie wliczone w makro!) ale na wszelki wypadek wystudziłam większą ilość kawy, gdyby okazało się że ta ilość jest dla mnie niewystarczająca.

Crema di caffe

200ml śmietanki 36%
Ok. 35ml espresso
Słodzidło w ilości odpiwiadającej 25g cukru - lub mniej, jeśli lubicie mniej słodkie

Do gorącego espresso dodać słodzidło, zamieszać do rozpuszczenia i odstawić do wystudzenia.
Gdy kawa będzie zimna, ubić schłodzoną śmietankę i w momencie, kiedy zacznie gęstnieć, zanim ubije się na sztywno, dodawać powoli, ciągle ubijając słodką kawę.
Jeśli całość jest dla Was za mało kawowa, śmiało dodajcie więcej.
Ubić jeszcze chwilę, przełożyć do małych naczyń do serwowania (wyjdą 4 małe porcje) i schłodzić przez 2h.
MAKRO: 687kcal 4B 72T 6W
Porcja [1/4]: 172kcal 1B 18T 1,5W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Crema di caffe - czyli jak trzy zwykłe składniki za...

źródło: comment_1597644381eH9rfyxFJUFFcfwGBRcxOc.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
dodawać powoli, ciągle ubijając słodką kawę.


@chixi: "dodawać powoli słodką kawę, ciągle ubijając" - na początku musiałem się zastanowić dwa razy, żęby złapać sens, bo nie wiedziałem jak ubijać słodką kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz