Wpis z mikrobloga

Czas na obejrzenie kolejnego anime. Vinland Saga to bardzo wysoko oceniana seria, o której często mówiono. Mój filtr antyspoilerowy zadziałał i nie wiem o serii nic poza jej opisem i openingiem. A, że opening fajny to czas zacząć oglądać.

Niestety na nielegalu, bo dostępny legalnie wyłącznie na zdecydowanie najgorszej platformie do streamingu czyli Amazon Prime Video, któremu nie zamierzam przekazać ani grosza.
Szczerze mówiąc to nie wiem czy chciałbym, aby mnie zaciekawiło. To 24 odcinki, a seria nagle wpadła do Watching, mimo że jeszcze chwilę temu nie miałem jej nawet w zaplanowanych (ta lista natomiast rozrasta się do pokaźnych rozmiarów). To znaczy, ze jakaś inna seria będzie musiała jeszcze poczekać.

Mam zamiar też wrócić do zawieszonego FullMetal Alchemist: Brotherhood, który zawiesiłem 4 lata temu na sześciu odcinkach. W tym wypadku nie dlatego, że seria słaba, lecz długa, a ja oglądałem FullMetal Alchemist (2003). Do pewnego czasu to zatem ta sama historia z niewielkimi zmianami - niekoniecznie na plus (lepiej opowiedziana w FMA 2003 niż w FMAB) - wiem, że później się to rozkręca i mamy zupełnie inną historię, ale przez te początkowe odcinki trzeba przebrnąć. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że FMAB ogląda sie świetnie - dlatego nie porzuciłem, lecz zawiesiłem do obejrzenia w przyszłości. Myślę, że właśnie nadszedł czas, by obejrzeć przygody Edwarda i jego Alfonsa ( ͡° ͜ʖ ͡°) w nowym wydaniu. Tym bardziej, że seria świetnie przeplata momenty dramatyczne i komediowe od samego początku.

Z openingu można wywnioskować, że w tej wersji nasi bracia dorosną, ciekaw jestem jak rozwiążą kwestie najczęściej powtarzającego żartu z FMA 2003 na temat wzrostu Edwarda - mam nadzieję, że seria do końca będzie zawierała elementy komediowe :)
W tym wypadku oglądać będę całkiem na legalu - na z kolei moim zdaniem zdecydowanie najlepszym serwisie streamingowym czyli Netflix.

A wy macie jakieś serie, które postanowiliście "zawiesić" i do nich wróciliście w przyszłości?

#animedyskusja
Clear - Czas na obejrzenie kolejnego anime. Vinland Saga to bardzo wysoko oceniana se...

źródło: comment_1597586405mP0QpePdX7vMXKA8JNX5Wf.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 2
@Clear miałem tak samo jak ty z FMAB tylko ja nie oglądałem tego z 2003 roku, a zawiesiłem swój seans na odcinku ze zwierzętami i "ojcem" obrzydziło mnie to było to okropne, wróciłem chyba w poprzednie wakacje i całość poszłoooo, wysoko ocenione chyba na 9 nawet, kolejne anime które strasznie szanuje i ma u mnie 10, a które porzuciłem po 2 czy 3 odcinkach to Initial D, poprostu start ma kiepski
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Perke: to w ogóle był moim zdaniem bardzo bardzo zły odcinek. Na te chwile najgorszy w fmab. Dla mnie nie z powodu o którym piszesz, a z takiego, że był... Nierealny. Reakcja Edwarda była oderwana od rzeczywistości.
W fma 2003 zostało to zrobione znacznie lepiej. Cała więź między nimi miała sens. No ale tam poświęcono niemal całe dwa odcinki, w fmab około połowę.

I o ile rozumiem dlaczego to zrobiono to
  • Odpowiedz