Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #mobilevikings ma problemy, że osoby nie mogą od czasu do czasu się do Nas dodzwonić, bo jesteśmy poza zasięgiem (abonent czasowo niedostępny), pomimo że mamy cały czas zasięg? Przykładowo, ktoś do mnie dzwoni, nie może się dodzwonić, dzwoni po 5 sekundach na Massengerze i pyta się, czy mam zasięg, a zasięg mam full.
Druga sprawa, czasami jak dzwonię, nie wykonuje w ogóle połączenia, wyświetla się, że sieć niedostępna i po paru sekundach wraca i już jest dobrze? Wtedy pasek z zasięgiem znika i wraca, zasięg w tamtym miejscu mam full.
Na karcie dodatkowej Orange takie coś nie występuje nigdy. Dodam, że kiedyś na #a2mobile miałem podobne problemy z zasięgiem, czy to problem gdy sieci korzystają z nadajników "sieci matek"?
Może @MobileVikingsPL zasugerujecie co może się dziać?
  • 17
@robert83: w a2mobile miałem jeszcze gorzej, bo zanikał mi transfer na parę minut, mimo że nie wykorzystałem transferu a lejek tam jest na 0.5Mb/s nawet po wykorzystaniu pakietu :) A nieraz dopiero po interwencji BOK wracał internet. Dlatego zmieniłem sieć na MobileVikings, a tu niestety gubi zasięg od czasu do czasu z niewyjaśnionych przyczyn :/ Telefon mam raczej dobry, OnePlus 8 Pro.
@mjeziersky: nie używam tego trybu i nie mam możliwości go przez przypadek włączenia, bo mam go wywalonego z paska. Tak jak pisałem, mam zasięg a dzwoniący nie mogą się dodzwonić, dzwonią na Massengerze po kilku sekundach, pytają czy mam zasięg i go mam, po chwili dzwonią i już mogą się dodzwonić. Tak samo jak ja dzwonię, nie mogę zrealizować połączenia bo brak sieci, po paru sekundach sieć wraca z pełnym zasięgiem.
@bbartek93: niestety mialem to samo u Wikingów. Z czasem się coraz bardziej pogarszalo. Zmieniłem sieć i problem ustal. Nie wiem czy to wina playa czy samego mobilevikings ale nie udalo im się rozwiazac tego problemu. Poszla decyzja o zmianie sieci.
Od zmiany sutuacja juz sie nie ponowiła.
Zeby nie ten problem dalej bylbym u vikingow ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bbartek93:Cześć - taka sytuacja może mieć miejsce, kiedy telefon przełącza się na inny nadajnik, jednocześnie pokazując informacje dotyczące nadajnika, z którym wcześniej był połączony. To, co pomaga w takim przypadku, to reset LTE przez włączenie i wyłączenie trybu samolotowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MobileVikingsPL: więc dlaczego w np. Orange nigdy nie miałem takiej sytuacji? Mieszkam w Warszawie i ciężko tu o trudny zasięg, a najczęściej dzieje mi się to w Warszawie kiedy nie ruszam się z miejsca. Po prostu ktoś chce do mnie się dodzwonić i nie może. Albo ja chce wykonać połączenie i mam sieć niedostępną, wskaźnik zasięgu zanika samoistnie i się pojawią po paru sekundach po niezrealizowanym połączeniu i wtedy wszystko działa,
@bbartek93: Tak, ta sytuacja może wynikać z przeciążenia nadajników. Możemy w Twoim imieniu złożyć zgłoszenie techniczne do naszego partnera infrastrukturalnego o tym, że ma to miejsce w Twojej okolicy. Zgłoś się do nas na helpdesk@mobilevikings.pl