Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś z Was bardziej ogarnia obecną sytuację z #niedzielahandlowa i #inspekcjapracy, #pocztapolska, #poczta.

Czytałem, że placówki z pocztą nie są objęte zakazem handlu w niedzielę - mam w rodzinie osobę, która pracuje w sklepie z placówką (wykonywanie jedynie rachunków i paczki do 2kg w Pl), lecz (tak samo jak z zwykłą pocztą) - nie przyjmują poczty w weekend.

W tym tygodniu pojawił się u nich inspektor pracy, który zezwolił na pracę w niedzielę ze względu właśnie na pocztę (mimo jej nie przyjmowania) - nie rozumiem skąd te podstawy, skoro fizycznie niemożliwa jest obsługa klientów.

Zastanawiam się czy może łatwiej będzie zadzwonić do wojewódzkiego oddziału inspekcji pracy i zapytać o szczegóły....

#prawopracy #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@qjot inspektor nie interesuje sie czy przyjmujesz paczki w weekend czy nie, sa firmy ktore dostarczają w weekend a są takie które nie dostarczają, zwykły inspektor nie zagląda w umowy między sklepem a firmą kurierską.
  • Odpowiedz
@magiol: Pytanie w końcu trafiło do urzędu pracy - ponoć znają sytuację i było parę rozpraw w sądzie (z strony pracowników sklepów), ale wszystkie z nich zostały wygrane na rzecz właścicieli.
Decydujący argument to artykuł, który mówi, że skoro placówka ma pocztę - może być otwarta w niedzielę i być obsługiwana przez pracowników.
Nikt nie rozumie skąd to się wzięło i dlaczego to istnieje, skoro żadna placówka nie może przyjmować poczty
  • Odpowiedz
  • 0
@qjot dokładnie tak jak mówiłem, zawsze pracownik może zmienić pracę, akurat w handlu jest jej dużo i łatwo znaleźć coś lepiej płatnego bo ciężko o pracownika.
  • Odpowiedz