Wpis z mikrobloga

@Legilimens: chodzi Ci o ETA? Ta jest online od razu przyznawana. Jeżeli chodzi o pracowniczą no to zacznij szukac pracodawcy już teraz gdy jesteś w Polsce. Oni tam musza wykazac ze nie mogli znalezc nikogo w kraju i dlatego szukaja pracownika z zagranicy, przede wszystkim dużo zalezy od tego czym sie zajmujesz.Jak nie masz żadnego doświadczenia i dopiero skończyłeś studia... to może byc ciężko. Pracy takiej najprotszej najgorzej platnej jest akurat
@Mrs_Red: Hej! Aktywowałaś IEC wcześniej (przed Covid) czy dopiero teraz? Mam swój PoE letter, ale dostałem też niedawno maila, że teraz warunki wjazdu będą trudniejsze i trzeba mieć już na wjeździe ofertę pracy. Udało Ci się to ogarnąć? :)
@Ludzik_Lego Hej, aktywowalam 12 sierpnia :) Jedyne co potrzebujesz to job offer, reszta bez zmian. W zasadzie tylko o to pytali, nie sprawdzali ubezpieczenia, pieniędzy ani nic. Ogółem nie robili żadnych problemów, my jechaliśmy w 5 osób i wszyscy mieliśmy job offer z tej samej firmy i w dodatku wieźliśmy za dużo alkoholu, ale nikt się nie czepiał.

W urzędzie imigracyjnym jedyne co pokazywałam to PoE, paszport i job offer.
Ale tak,