Wpis z mikrobloga

Mirki, przebywam obecnie w Szwajcarii. Dzisiaj za sekunde wlaczonej transmisji danych pociągnęło mi 7MB, za ktore bede musial zaplacic 273zl. Czy spotkał sie ktos z taką sytuacją i rozegral sprawe pokojowo czy bede zmuszony zaplacic 36zl za 1MB danych? Korzystam z sieci play, tak jak moja dziewczyna, ktora ma telefon w tej samej sieci na karte, ale u niej koszy 1MB danych to juz 1zl. Da sie cos poradzic? #play #siecikomorkowe #podroze #podrozujzwykopem
Frydzio7 - Mirki, przebywam obecnie w Szwajcarii. Dzisiaj za sekunde wlaczonej transm...

źródło: comment_1597515763I8soH3xWtP5jagHewBEFsF.jpg

Pobierz
  • 13
@cebulandia: ale ja nie twierdzę, ze nie dostałam. 7MB nie wymagało ode mnie zadnego kliknięcia. Zanim pomyslalem włączyłem transmisje i wyłączyłem po moze 30 sekundach. 30 sekund za prawie 300zl? Bylem niemal pewien, ze 3.6zl kosztuje 1MB a nie 100kB. Tak to jest jak sie za szybko czyta. Pomiajac fakt,ze dziewczyna z tej samej sieci miala 1zl/1MB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frydzio7: no niestety nic z tym nie zrobisz. Sam dzisiaj przez swoją głupotę (bo nie spisałem adresu z maila, a WiFi na lotnisku nie działało) musiałem coś sprawdzić i za chwilę w sieci zapłaciłem 50zl (mam na kartę, więcej nie miałem na koncie) . Ale wiedziałem o tym, od razu dostałem sms po włączeniu telefonu na lotnisku, że 100kB kosztuje 3,6zl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Frydzio7: przecież to normalne jest. Tyle kosztuje internet jeśli nie masz wykupionego pakietu na dany obszar czy kraj. Nic nie zrobisz. Na przyszłość kup sobie modem i tylko kupuj data SIM na lotnisku w kraju w którym ladujesz i problem z głowy
@Frydzio7: miałem o tyle "łatwiej", że byłem w zasięgu roamingu UE w Grecji oraz sieci z Turcji. Ręcznie wybrałem sieć GR, przyszedł sms powitalny i zapomniałem o sprawie odpoczywając po locie. Potem z relaksu wybudził mnie sms o wykorzystaniu 50€ (264 zł wtedy jeśli dobrze pamiętam) i to na samą synchronizację bo nie tykałem telefonu...
i zapytanie czy chcę dalej korzystać z sieci, jeśli tak to wyślij sms. Oczom nie wierzyłem