Wpis z mikrobloga

#zakupy #informatyka #laptopy #gry #praca
Dobra mirki,
Sprawa jest prosta. Chce kupić taki laptop, urzekła mnie cena, podzespoły i wygląd. Dużo miałem rzeczy od Asusa, w tym też kiedyś używałem laptopa od Asusa i spisywał się super.
Czy ktoś go używał i może mi powiedzieć czy jednak warto i jego plusy jak i minusy?
Laptop będzie zarówno do gier jak i do nauki i pracy.
źródło: comment_1597515206dwAG6rvoJYoMddxg4klN7b.jpg
  • 20
@harnasiek: sama się nad nim zastanawiałam, nie jestem pewna czy to ten konkretny polecany model (to ten najnowszy za 4k?). Obczajałam je w sklepie i bardzo porządnie wyglądają, w sensie solidnie. Jeśli to ten konkretny co myślę to był najlepszy w tej półce cenowej.
@Pustulka dlaczego nie? Dell na takich samych podzespołach od 5k w górę się zaczyna. A seria Nitro 5 nie pasuje mi bo jest cała czerwona, a nie lubię czerwonego i wolę spokojniejsze barwy
@harnasiek: ale cena przesadzona, 3750h jest słabsze od i5-8300h, RTX 2060 ma tdp 80W, więc równie dobrze mógłbyś kupić coś z 1660 Ti i5/i7 i to będzie generowac większą ilość klatek. Legion 5 z i5-10300h i 1660 ti był ostatnio w tym samym sklepie co prawda bez systemu, ale za 3099 zł, cały czas dalej są dostępne y540-15 i y540-17 z i7-9750h i 1660 ti za odpowiednio 3699 i 3899 zł:
@programista3k: jakie odkręcające się śrubki? Przez 5 miałam Asusa - takiego najtańszego i byłam zadowolona. Teraz mam HP, już w sumie 6-7 rok i jest prawie "na wykończeniu" i średnio jestem zadowolona, starta obudowa, przyciski się trochę pokrzywiły, a jeszcze musiałam wymieniać klawiaturę w między czasie, bo w ramach czyszczenia powyciągałam klawisze i jeden się całkiem ułamał i się nie dało włożyć. Strasznie jest głośny, często się grzeje. Ładowarkę już mam