Wpis z mikrobloga

@eoneon: Fajnie by było, ale to się nie uda, bo po prostu będzie maleć liczba polskich użytkowników internatu, a ci którzy są będą odchodzić do jej anglojęzycznej części. Choć dla mnie nawet anglojęzyczny internet nie ma odpowiednika dla Wykopu, bo taki Reddit jest zbyt rozbity przez subreddity.
Reddit jest zbyt rozbity przez subreddity


@Katsukyun: Ma to swoje wady, z drugiej strony skład głównej Wykopu sprawia, że sporo ludzi, którzy mają tu sporo do powiedzenia, nie chce tu pisać. Znam nawet takich, co piszą, a się nie przyznają :).

Po prostu nie każdy chce być kojarzony z tymi 20 znaleziskami anty-LGBT i anty-BLM dziennie. Tagi to niedostateczna "izolacja".
@eoneon: Nie, bliżej mi do Róży niż Lenina, ale to nie ma większego znaczenia, bo głównie jestem humanistą. Co do głównego tematu, to mi też zbrzydły dyskusje polityczne na wykopie. Kiedyś jak miałem więcej czasu i chęci to próbowałem prowadzić normalne dyskusje, bardziej historyczne niż polityczne, ale zahaczające o to drugie, ale liczba ludzi zaczadzonych ideologią mnie przeraziła więc przestałem.
Tak jak Tobie, mi też brakuje rozsądnej dyskusji ze strony bardziej
Dużo lepiej mi się dyskutuje przy grillu ze znajomymi, których przekrój poglądowy jest od praktykujących katolików, przez lekko tradycyjnych mundurowych po "młodych wykształconych z wielkich miast". I mimo wypitych procentów łatwiej jest podjąć temat np. adopcji dzieci przez osoby LGBT niż w necie.

Coraz więcej ludzi zna angielski i polski internet jest raczej mało konkurencyjny. Ja już w ogóle nie oglądam polskiego yt i nie korzystam z polskich serwisów informacyjnych. Wykop to
Jeśli wszyscy RiGCzowi ludzie wyniosą się z polskojęzycznego Internetu to po prostu duża grupa ludzi, którzy najbardziej potrzebują jakiegoś "naprostowania", bo to raczej klasa średnia i wyższa dobrze uczy języków swoje latorośle, zostanie na zasadzie sprzężenia zwrotnego tym bardziej rzucona na pastwę wszelakich populistów.


@eoneon: trochę jak z kapitałem kulturowym w szkołach. Dzieci z uboższych rodzin korzystają na integracji z bardziej zamożnymi, podczas gdy te drugie nie tracą.

edit. chociaż wykop