Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie kupić laptop do podróżowania - żeby go brać na wyjazdy (np za granicę) i do pociągu czasami. Głównie do przeglądania Internetu, czasami do programowania

Moje wymagania:
- SSD - najlepiej 512 GB
- matowa matryca żeby nie odbijało światło
- najlepiej niezbyt dużych rozmiarów (poniżej 16 cali)
- 12GB RAMu minimum (najlepiej)
- rozdzielczość 1920 x 1080 (Full HD)
- dobrze jakby miał system operacyjny (Windows 10)
- grafika może być do bani bo w gry nie gram

- najlepiej do 3 000 zł

Myślałem o tym laptopie (Laptop HP 15s-fq1111nw (187B7EA) 16 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/ Windows 10 Home) Sądzicie, że się nada?

O ile można kupić dobre laptopy z Chin taniej niż w Polsce?

#laptop #laptopy #podroze #gearbest #aliexpress #banggood
  • 26
@fefler: no tak, tylko tu robi sie problem bo cena podobna jak w PL, ale gwarancji brak.
Problem z Chinami jest taki, ze kupowac tam chinskie produkty jak najbardziej. Ale brac cos zrobione (czy tez sygnowane) przez duze "zachodnie" firmy to juz srednio. Nigdy nie wiesz czy to faktycznie nowka, czy nie jest to produkt w jakis sposob odnawiany, skladany z kilku innych zombie itd.
Do tego dochodza jeszcze obostrzenia, jakies
Laptopy nie są tam tańsze niż w Polsce?


@fefler: Są, szczególnie jest pełno fajnych 14-stek z nowymi ryzenami, ale jak to niby zamierzasz kupić, skoro jd.co czy taobao nie wyśle ci tego do Polski? Przez pośrednika? - tanie to nie jest, sinotransem by ominąć VAT też ci tego nie wyślą, więc zostaje to co mają takie sklepy ja gearbest czy banggood + aliexpress z dodaną już swoją wysoką marżą. Dodaj do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fefler: Xiaomi Redmibook 16, ryzen 5 4500u, 16gb ram, ssd 512, ekran zajebisty 100% sRGB. Ostatnio był z kodem za 2400, sprawdź na lowcychin albo pepperze, może jeszcze jest kod aktywny. Jedyny minus to Windows po chińsku, ponoć można dograć language pack w systemie I bangla, ale jakbyś chciał format na czysto to musisz mieć własny klucz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheRebel: to samo :) ale ja wzialem cashback z cashgoback.pl, na topcashback często mi nie nalicza w ogóle, nie wiem czemu :( na cashgoback.pl 0 problemów i też spoko, ok. 130 zł
@ulyt_do_kcin: polecasz laptopa z GTX 1650 komuś kto nie chce grać w gry? serio? przecież to zmarnowany hajs. 3300 zł za laptop z GPU które jest niepotrzebne, kiedy np. Acer Swift 3 z przynajmniej 20% mocniejszym Ryzenem 4500U można dostać poniżej 3k ( ͡° ͜ʖ ͡°) W cenie tego s450 jest 8 rdzeniowy Ryzen 7 4700U który miażdży te 4-rdzeniowe zabawki od intela
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ulyt_do_kcin: w drugim zdaniu

Jaki polecacie kupić laptop do podróżowania - żeby go brać na wyjazdy (np za granicę) i do pociągu czasami. Głównie do przeglądania Internetu, czasami do programowania