Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem na diecie w której 50% dzienniego zapotrzebowania kalorycznego to tłuszcze.
Czy jest jakiś łatwy sposób na sprawdzenie które źródła tłuszczy są zdrowe i a które nie są? Czy da się to określić na podstawie samej etykiety produktu?

Dajmy na to majonez, patrząc po etykiecie przez wszystkich ulubionego Kieleckiego(( ͡° ͜ʖ ͡°)) w 100g produktu znajduje się 68g tłuszczy w tym 5,8g nasyconych. Moja ograniczona wiedza mówi mi, że nasycone są złe a nienasycone spożywane na zimno są dobre. Ale czy to koniec tematu? Czy w takim razie spożywanie majonezu w dużych ilościach nie jest złym pomysłem w przypadku gdy licze kalorie? Czy powinienem się go wystrzegać z jakiegoś innego powodu?

Zakładając, że tłuszcze nienasycone są zdrowe czy stoi coś na przeszkodzie z punktu zdrowotnego przyjęcie całej dawki tłuszczy w postaci połowy szklanki oliwy z oliwek?

Czy ktoś może mi trochę temat naświetlić? Szukałem trochę w internecie ale tam na stronach o zdrowym żywieniu podają takie informacje jak to, że tłuszcze powinny stanowić tylko 10% zapotrzebowania kalorycznego w diecie co już kłóci się z tym co ułożył mi dietetyk. Prosiłbym o odesłanie do jakichś wiarygodnych źródeł.

#dieta #mikrokoksy #zdrowie
  • 7
kłóci się z tym co ułożył mi dietetyk.


@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa: @f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa:

#!$%@? ja naprawdę czegoś nie rozumiem.

Dostajesz plan od dietetyka, płacisz mu za to pęgę, do tego nie masz w ogóle wiary w to co robi i szukasz na własną rękę rozwiązania.

Nie pytasz się go jak powina wygladac dieta, jakie tłuszcze wybrać itd., chociaż zapłaciłeś mu za to.

Chłopie co z Tobą jest nie tak?
@Estetykatopodstawa: Świetnie, że odpisałeś merytorycznie na pytanie :)
Rozumiem, że człowiek nie może się tematem zainteresować i o nic dopytać aby samemu sobie modyfikować diete?
Gdzie ja Ci powiedziałem, że płace za diete? Dostałem rozpiskę kilku dań które spełniają wyliczone makro i to nie jest dekalog którego mam się trzymać do końca życia.
@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa: Jak dla mnie umiar jest istotny, poza tym naukowcy teraz mówią jedno, a za parędziesiąt lat będą inne diety w modzie. Rezultaty lepszej diety ciężko zauważyć i raczej trzeba się uczyć po czym długotrwale czuję się lepiej.
Nie chciałbym aby ktoś mnie źle zrozumiał. Ufam osobie która przygotowała moje zapotrzebowanie i plan odżywiania. Natomiast chcąc dowiedzieć się więcej. Trafiam na strony z informacjami których rzetelności nie jestem w stanie zweryfikować ze względu na bycie niedouczonym w tej dziedzinie. Liczyłem na to, że ktoś poleci jakieś godne źródło wiedzy na temat tłuszczy :).
@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa:

Zakładając, że tłuszcze nienasycone są zdrowe czy stoi coś na przeszkodzie z punktu zdrowotnego przyjęcie całej dawki tłuszczy w postaci połowy szklanki oliwy z oliwek?

Dla organizmu liczą się też proporcje omega-3 do omega-6 do omega-9... Jeżeli nie będziesz dążył w diecie do właściwych proporcji, to tak, z punktu widzenia zdrowotnego są rozsądniejsze i "zdrowsze" rozwiązania.