Wpis z mikrobloga

Co mam zrobić żeby poprawić cere na ryjcu? No nie jest bardzo źle ale idealnie tez nie jest.
-pod oczami na policzkach zrobiły mi się takie czerwone przebarwienia. Nie mam pojęcia co je wywołuje. Pojawiają się czasami same z siebie czasami i same z siebie znikają.
-ogólnie skóra na policzkach z tendencją do przesuszania, czasami się łuszczy delikatnie
-nos cały w otwartych porach, nawet tego nie ruszam bo to nie ma sensu
-reszta twarzy bez żadnych zmian ale chyba z tendencją do przetłuszczania

inb4 dieta, ruch, odstaw używki - zrobione to wszystko, no może tylko za mało wody pije i tyle

#pytanie #cera #niebieskiepaski #rozowepaski #uroda #kosmetyki #zdrowie #mirabelkopomusz
  • 27
  • Odpowiedz
@Dziki_Nomad ja się nie znam ale wypowiem się ( ͡º ͜ʖ͡º)
Może za dużo soli spożywasz? Pocisz się za mało?
Od miesiąca nie jadam soli, pracuje na budowie to pot leje się że mnie litrami i moja cera powoli się polepsza
Może to są objawy alergiczne?
  • Odpowiedz
  • 1
@Kernydz jest bardzo dużo mirabelek, które interesują się i znają na pielęgnacji :) nie da się doradzić w 100%, bo każda cera jest inna,, ale może być to jakiś początek drogi dla osoby, która nie ma zielonego pojęcia o temacie

@Dziki_Nomad jeśli chcesz jakichś rad, to musisz też opisać swoją rutynę pielęgnacyjną, bez tego ani rusz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziki_Nomad: Jeśli nie masz jakiś problemów z pryszczami ani zaskórnikami to prawdopodobnie wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim oczyszczenie, czyli jakieś żele, pianki do mycia twarzy a po drugie nawilżenie i odżywienie więc dobór kremu. Jeśli teraz używasz jakiegoś kosmetyku do mycia twarzy i przesusza Ci się skóra i masz uczucie ściągnięcia po umyciu nim twarzy to po prostu ci ją przesusza. Plamy, które Ci się pojawiają o ile nie jest to
  • Odpowiedz
@Meyru:
-rano myje mordę wodą i mydłem
-czasami robię peeling na kiju jakimś czymś do tego, tak dwa trzy razy w tygodniu jak sobie przypomne
-mam oddzielny ręcznik do mordy
-w ciągu dnia często myje ryj ale samą wodą po prostu
-na noc sobie kupiłem jakiś krem nawilżający na kiju wit a + e
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziki_Nomad: mydło jest ok o ile jest to wyrób bardziej rzemieślniczy czyli np. ze starej mydlarni. Bo tam bazą są jakieś oleje roślinne znane ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Zwykłe mydło jest robione na bazie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych czyli stearynowy parafinowy i takie raczej mocno ci skóre wysuszy aniżeli odżywi. Szczególnie jeśli po umyciu nie nakładasz kremu nawilżającego
  • Odpowiedz
  • 5
@Dziki_Nomad mówiąc o swojej twarzy per "ryj", nie stajesz się bardziej męski, ale ok xD

no i tu odpowiedziałeś sobie sam - myjąc twarz zwykłym sklepowym mydłem naruszasz naturalną barierę cery, która stara się bronić, produkując więcej sebum, stąd tendencja do przetłuszczania

@Kernydz opisanie problemu i codziennych rytuałów jest bardzo pomocne, są pewne ogólne mechanizmy i zasady, którymi można się posłużyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dziki_Nomad: a i mydło ma raczej odczyn zasadowy a skóra powinna mieć odczyn kwaśny więc po myciu mydłem trzeba by ją przemyć tonikiem, który to pH wyrówna. Aczkolwiek nadal zwykłe mydło nie jest najlepszym wyborem.
  • Odpowiedz
@Dziki_Nomad: generalnie z opisu wygląda jakby skóra była podrażniona, może to też wynikać z tego, że jest odwodniona. Ja bym z mydła zrezygnowała (lubie zmywać mydło, ale to przy dwuetapowym oczyszczaniu a nie na 'gołą' skórę, bo juz za agraesywnie sie robi). Po drugie co to za krem, jakiej firmy, konkret. Po trzecie po mydle jak już używasz, nie ma żadnego toniku, a wypadałoby żeby się tu pojawił tym bardziej jak
  • Odpowiedz
@kwiatencja: @Ruda_Maruda123: @Meyru: czyli co zamiast tego mydła?

mówiąc o swojej twarzy per "ryj", nie stajesz się bardziej męski, ale ok xD

Cholera, a co trzeba było powiedzieć?

Po drugie co to za krem, jakiej firmy, konkret

AA men krem do twarzy nawilżająco orzezwiający 20+
Tylko proszę się nie śmiać, jestem nowopielegnujący
  • Odpowiedz
@Dziki_Nomad: żel/pianka np Duetus albo Tołpa z serii Physio.

AA men krem do twarzy nawilżająco orzezwiający 20+ Tylko proszę się nie śmiać, jestem nowopielegnujący


nie ma śmiechu, potrzebowałam sobie popatrzeć co ten krem ma w sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i powiem, że w sumie średni jest, parafina na co dzień to raczej słaby pomysł, w szczególności na twarz. No i z kremem jest już większy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziki_Nomad: a miałeś też wtedy przesuszoną skórę i używałeś tylko mydła do mycia? Jak stosowałam jakiś żel do mycia, który mi skórę przesuszał to też mi potrafiły wyskakiwać takie plamki czerwone i to było przez przesuszenie skóry po prostu.
  • Odpowiedz
@Dziki_Nomad: zgodzę się co do mydła, nawet na stronach z mydlarami spotykam się z opiniami, że przy skórze suchej nie myjemy ciągle mydłem. Kup sobie emulsję Gift of Nature i jak myjesz to rób palcami masaż (tak z 1 min, zakręć wodę) i spłucz, na to tonik lub hydrolat i krem. Szczerze mówiac to ja jestem teraz zachwycona tymi gift of nature więc bierz śmiało od nich, nie są typowo babskie,
  • Odpowiedz