Wpis z mikrobloga

Nagły restart endera i LCD cały na niebiesko - do wymiany, łopanie []
A już myślałem że płyta główna, a działa po kabelku PC wszystko nagrzewa i steruje.
A znajdź teraz dobry LCD dla endera bez grzebania w pinach na allegro bez szukania na aliexpress to nie znajdziesz chyba że używany pojawi sie jeden na ruski rok.

PS.


#druk3d #ender3
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Timer_555: przeca pasuje do endera byleco. Tak, wiem, tu jedna tasiemka a atam dwie, ale jak padł sam LCD to go przelutuj po prostu, bo to standard 12864 jest, a nie całą płytkę z LCD wymieniać

US $4.97 8%OFF | 128*64 DOTS LCD module 5V blue screen 12864 LCD with backlight ST7920 Parallel port LCD12864 for arduino
https://a.aliexpress.com/_B0QrgE

No chyba że masz nowszego endera z dedykowanym pcb do lcd bez
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque aaa tam babrać sie... potrzebuje gotowca kupic na juz
w sumie nie wiem czy lcd padl bo świeci na niebiesko
Przed tym po prostu sie ender zrobil reset włączy i wyłączył, bltouch miga i ekran tylko świeci
Sprawdziłem plytke główna pod PC repetier-host i wszystko dziala ale lcd zdechł
Tylko pytanie czy lcd czy piny na płycie głównej od LCD tez walnięte?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Timer_555: zauważ że na tej płytce ender owej masz 3 złącza a używasz jednego. Aux1 zdaje się, w standardzie enderowym/Creatity. A aux2 i aux3 to są w standardzie normalnym reprap owym.
Na partyzanta podłączając drugi lcd "reprap owy" dwoma tasiemkami do tego (uszkodzonego) ender owego - będzie działać. Oczywiście czytnik kart w tym drugim lcd nie będzie działać, bo jego piny idą do niczego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Timer_555: ta jest.
W tasiemce pojedynczej endera masz sygnały brzęczyka, dwa enkodera plus przycisk, masa, zasilanie i sygnały do lcd.
W dwóch tasiemkach reprap owych lcd masz te same sygnały co powyżej, tylko inaczej rozłożone, plus sygnały do gniazda karty SD obecnego na większości lcd reprap owych.
  • Odpowiedz
@hrumque: dzieki za wytłumacznie
tak myślałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) to juz wole zaklepać sobie na aliexpress stockowy LCD i mieć z głowy babranie się w pinach jeszcze coś źle podłącze i spale i będę 2x do tyłu
  • Odpowiedz