Wpis z mikrobloga

Użytkownik @Rewo96 dodaje powiązane "Opinia Rady JP PAN", które jest odpowiedzią na list czytelnika w poradni językowej RJP.

Do Rady Języka Polskiego nadesłano list z prośbą o opinię na temat pejoratywizacji rzeczownika Murzyn:

„Od pewnego czasu jestem nagminnie atakowany (głównie w Internecie) za to, iż uważam, że słowo Murzyn nie ma pejoratywnego znaczenia. Grono głównie obcokrajow mieszkajacych w Polsce rozpoczęło specjalną akcję w sieci pod hasztagiem #dontcallmemurzyn, która ma na celu napiętnowywanie oraz wywieranie presji na Polakow, którzy tak jak ja uważaja, że to słowo nie jest obrazliwe (...)”.

Odpowiedź przygotował dr hab. Marek Łaziński, prof UW. Do czasu zatwierdzenia jej przez posiedzenie plenarne RJP nie jest to oficjalne stanowisko Rady.


Bezpośrednio skierowane do kolegi zapytanie, bez odpowiedzi, chociaż moje komentarze już zdążył zaminusować do 7 pokoleń wstecz :P

Zgłoszenie jako informacja nieprawdziwa, oczywiście bezpodstawne:

#wykop #moderacja #moderacjacontent #bekazlewactwa
gzkk - Użytkownik @Rewo96 dodaje powiązane "Opinia Rady JP PAN", które jest odpowiedz...

źródło: comment_15973147374ZRrX9LfanBq222SJmVFFo.jpg

Pobierz
  • 6
to napisz, żeby zmienili na "opinia z www Rady JP PAN"


@Rewo96: Nie rżnij głupa...
Oczywiście nie wiesz, że kolejnego zgłoszenia nie można dodać i że nie od autora nie uwzględnią :P
@gzkk nie jestem ani gejem, ani obeznany w zasadach tego portalu ze smiesznymi obrazkami, ani z ochota, żeby robić to co mi każesz. Jeśli Ci zależy to pisz z moderacja
nie jestem ani gejem


@Rewo96: Eee... A co mają geje do murzynów?!?

ani z ochota, żeby robić to co mi każesz


Nic ci nie każę. Jedynie sobie dokumentuje.