Wpis z mikrobloga

robie wpis jeszcze raz ale zmienil sie kontekst. dzieki @Tymian i @LosEvilos dowiedzialem sie jaki badziew kupilem, ta przetwornica step-down na dole bierze ponad 70mA bez obciążenia () ta wieksza na górze ok 15mA ale walka jest o każdy mA bo źródło ma jakieś 70mA i nic z tym nie poradze. jakby ktoś znał jeszcze jakies fajne przetwornice aby zejsc z ok 12v na 8,5v bez duzych strat w prądzie to bym był bardzo wdzięczny. dzielnik raczej odpada bo zasilanie jest rozne (9-13v) #elektronika #arduino #raspberrypi
rosso_corsa - robie wpis jeszcze raz ale zmienil sie kontekst. dzieki @Tymian i @LosE...

źródło: comment_1597257722yoCOkkeVT6vowD2SqYlK3v.jpg

Pobierz
  • 13
@rosso_corsa: może jakiś LDO, chociaż od razu mówię, że nie jestem ekspertem i nie wiem czy o to do końca chodzi. może na jakims tranzystorze zrobić przełącznik - gdy nie ma obciążenia to jest wyłączona taka przetwornica. to też zależy czym to sterujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosso_corsa: a jaka bateria jest? Moze od razu moduł który to ogarnie? Ja mam panele 6v i do tego tp4056 ładujące mi 18650. No ale to mała stacja pogodowa. Ale tak jak pisałem wyżej, jak to z panelu to od razu lepiej moduł który ogarnie Ci wszystko razem z ładowaniem.
a jaka bateria jest? Moze od razu moduł który to ogarnie?

Dość dziwne napięcie 8,5, więc będzie ciężko


@daczka92: @lukaszw_: to sa dwie 18650 szeregowo z bms. tp4056 duzo pradu bierze? tez robie wlasnie stacje pogodowa tylko potrzebuje 5v i dlatego kombinowanie z wyzszym napieciem. MCP1700 to nawet nie wiem jak tego bym mial uzyc :/ za slabo sie znam na tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosso_corsa: nie wiem ile prądu bierze. W zime jeszcze nie chodziło, ale mam zdecydowanie za często wysyłanie informacji - tak dla sprawdzenia czy kiedys mi padnie. Ale nigdy poniżej 80% nie spadło od 4 miesięcy. No ja to ldo patrzylem jakbym nie miał panelu, ale z panelem to nie patrze na zasilanie. Mam 3 panele 6v i jedna 18650 i to zasila esp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosso_corsa: 6v 1w. No mam dzielnik napięcia zeby jak jest 4.2v na baterii to robiło 1v na wejściu analogowym w esp i to czytam, mapuje 1024 jako 100% i z proporcji liczę ile jest całego. To trochę niemiarodajne bo słońce wpływa na wynik więc miarodajne jest w nocy, ale mniejwiecej wiem jaki jest poziom.
@rosso_corsa: jesteś pewien, że dobrze pomierzyłeś tą przetwornice na dole i nie miało to być 1.5mA?
Spróbuj zmierzyć z znanym obciążeniem i postarać sie policzyć ile zjada
@Bios: podlaczalem bez obciazenia sam zasilacz z amperomierzem i wartosc pobieranego pradu zalezy od ustawienia przełożenia, jak pokrece na 3v na wyjsciu to bierze 3mA jak daje 8,5v tyle co mi potrzeba to bierze prawie 70mA :/