Wpis z mikrobloga

@inny_89: Jeśli czytasz e-booki na Kindle, wszystkie słowa, które sprawdzasz w ich słowniku/translatorze, zapisują się w specjalnym pliku. Później taki zapis możesz wrzucić choćby na fluentcards i pobrać gotowy zbiór kart Anki.

Alternatywnie, można czytać artykuły na komputerze w programie Polar, który ma opcję eksportu fiszek Anki.

Oczywiście, możesz też skorzystać z masy gotowych zbiorów z repozytorium AnkiWeb.
  • Odpowiedz
@Pyxelr: tak, czytam na kindlu. Tak, dużo używam wbudowanego słownika. Nie, nie znałem fluentcards i opcji zrzucenia tego do Anki.
Nie nie znałem Polar'a.

Dać Ci jednego plusa to mało. Dziekuję! :D
  • Odpowiedz
@inny_89: W tym leży znakomitość Anki, iż za darmo wszystko synchronizuje się między urządzeniami (Przeglądarka/Android/iOS/Windows/Linux/Mac). Przy użyciu specjalnych wtyczek możesz nawet zebrać zbiory z takich stron jak Quizlet czy Memrise.

Swoją przygodę zacznij od utworzenia konta, a jeśli chcesz, to zainspiruj się też moim szerszym wpisem na temat tego programu.

Ostatnio do nauki francuskiego używam zarówno Anki, Busuu (takie lepsze Duolingo) oraz czytam opowiadania na Kindle i zauważam znaczny
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Nie wiem, o co dokładnie pytasz, ale angielskiego również możesz nauczyć się z aplikacją Busuu, która jest chyba najbardziej nastawiona na ten język.

Tutaj możesz pobrać mój zbiór kart Anki do francuskiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: Można uczyć się kilku języków naraz. Babbel wydaje się być bardziej nastawiony na gramatykę, a Busuu to taki mix wszystkiego ze wbudowanymi fiszkami (coś jak Anki).
  • Odpowiedz
@inny_89 : ja robię tak, że jak czytam coś po angielsku i nie znam słówka to dodaję na szybko na telefonie do "ulubionych" google translatora (zaznaczasz słowo gwiazdką), potem na kompie wrzucam to do Anki, bo jest najwygodniej i anki się ładnie synchronizuje z telefonem, bo i tak przeglądam potem wszystko na telefonie. Wrzucam słowa ręcznie przy okazji dodając definicję po angielsku.
  • Odpowiedz