Wpis z mikrobloga

Cześć,
Udało się komuś uruchomić Sonoff RF Bridge 433 z roletami zewnętrznymi Aluprof? Nie wiem jaki jest model napędów rolet, natomiast pilot to DC306A (5 kanałów).
Niestety po dodaniu modułu w aplikacji eWeLink, po wejściu w tryb uczenia w aplikacji i naciśnięciu przycisku na pilocie brak jakichkolwiek efektów.
Zastanawiam się czy rolety będą używać protokołu ze zmiennym kodowaniem? Niestety nie mam w domu żadnego innego urządzenia na rf433, żeby sprawdzić działanie na czymś innym.

#sonoff #dyi #smarthome #domoticz #supla
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cocamide Przerabiałes temat? Oficjalny soft sonoff ma jakieś bugi albo braki funkcjonalności? A supla ruszy? Z tego co na szybko znalazłem to jest jakiś nieoficjalny soft z supli. Z resztą, ani Tasmoty ani Supli nie używałem do tej pory więc bez większej różnicy dla mnie.
  • Odpowiedz
@sajmonm: przerabiałem aczkolwiek nie z tymi konkretnymi roletami ale w zasadzie nie ma różnicy u mnie też w przypadku włączenia funkcji uczenia nie wykrywało nic w ewelinku, oryginalnie w tym sonoffie jest obsługa bardzo ograniczonej liczby urządzeń. Z supli nie korzystam więc się nie wypowiem. Masz już jakiś system smart home czy dopiero zaczynasz zabawę?
  • Odpowiedz
@cocamide: Nie mam jakiegoś parcia na smart home w całym domu, jeśli uważam że potrzebuję jakiejś funkcjonalności to idę w to. Np sterowanie akwarium mam na sonoff, pozostałe czujniki mam na xiaomi.
  • Odpowiedz
Ad 1) Aluprof działa na kodach stałych
Ad 2) Tasmota nic nie da - aluprof ma inne kodowanie przez co Sonoff tego nie rozpoznaje
Ad 3) U mnie broadlink RM3 obsługuje rolety Aluprof

ps. Aluprof używa to samo radio co Yooda - łatwiej po niej szukać
  • Odpowiedz

@sajmonm:
Czy końcowo udało Ci się zintegrować te rolety i jakiego rozwiązania używasz?

@pandaci @quadracik Z tego co zrozumiałem to zarówno Broadlink jaki i flaszowany sonoff powinny teoretycznie dać sobie radę z tymi roletami?

ps rolety mam marki Anwis (mało konkretów w sieci), ale z tego co udało mi się wygrzebać (i po konstrukcji pilota) to pewnie jest to samo radio co Yooda.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kulmegil szczerze? Zrobiłem to trochę kiepsko jak na inżyniera, ale nie miałem czasu żeby to zrobić tak jakbym chciał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kupiłem drugi pilot, sklonowalem oryginalny pilot i zamiast przycisków podpiąłem przekaźniki sonoff, ten moduł impulsowy na 5V-36V.
Działa w sposób satysfakcjonujący ;)
  • Odpowiedz
@kulmegil Tak Sonoff flashowany działa już bez problemów ponad 6 miesięcy. Po integracji z Domoticzem opuszczanie i podnoszenie w zależności od zachodu/wschodu słońca i emulacja również jak nie ma nikogo w domu.
  • Odpowiedz
@sajmonm: @pandaci: Dzięki za uwagi.

1) Zflaszowałem mostek oprogramowaniem Tasmota + Portish dla czipu RF.

Sama Tasmota nie wystarczyłaby w tym przypadku, dopiero zflaszowanie RF pozwala rozkodować dodatkowe protokoły - w moim przypadku "Rohrmotor24".

2) Osobiście podpiąłem pod Home Assistant'a po MQTT.

Jeżeli nie mamy feedbacku zwrotnego z rolet (jak u mnie) to mamy 2 gotowe rozwiązania w H.A. pozwalające łatwo skonstruować encje (typu "cover") reprezentująca rolety: "Cover Time
  • Odpowiedz