Wpis z mikrobloga

@krzychol66: @Megasuper:
Za mała rozdzielnica. Wszystko upchnięte z brakiem możliwości rozbudowy no i przy dużym obciążeniu chciałbym zobaczyć to kamerą termowizyjną. 80% zajętości to absolutny max. Też nie do końca jestem zwolennikiem układania kabli w peszlach pod wylewką. Jak potem np. w trakcie pomiarów wyjdzie Riso w obwodzie poniżej kryterium to trzeba orać podłogę (nie ma szans przy takich zawijasach przeciągnąć nowy) Prucie ściany jest wg mnie mniej inwazyjne.
Jak potem np. w trakcie pomiarów wyjdzie Riso w obwodzie poniżej kryterium to trzeba orać podłogę (nie ma szans przy takich zawijasach przeciągnąć nowy) Prucie ściany jest wg mnie mniej inwazyjne.


@michallus: Ale jak masz za niską rezystancję mając kabel w podłodze to nadal możesz nowy poprowadzić w ścianie. Jaki problem? O tyle łatwiej, że masz w tej ścianie w miarę czysto.
@Megasuper: A teraz po wylewkach ktoś przyjdzie robić ścianki działowe albo coś innego będzie chciał przykręcić do podłogi, "tylko mała dziurka tu i tu" i tyle z tego nieba perfekcjonistów będzie ¯\_(ツ)_/¯
@kubapolice: wkręty nie muszą być długie, ale wiertło już tak, a kolejny właściciel może nie mieć pojęcia o miejscu prowadzenia instalacji, lub może chcieć zamontować cokolwiek innego, co wymaga dużych kołków. Nie spinaj się, to takie heheszki były.
@Can_I_help_you: jak ktoś robi instalację w taki sposób to z całą pewnością jest z niej dokumentacja. Dodatkowo są czujniki do wykrywania przewodów w ścianie - przy załączonym napięciu w przewodzie działają bardzo dobrze. Wydaje mi się, że wkradła się tu typowa paplanina jak by nie było tak znajdą się tacy, co będą krytykować. Ktoś tak zrobił, tak mu pasowało i tyle. Zrobione jest (na tyle ile widać) rzetelnie.
@Johnus Tak się składa, że jestem budowlańcem i kilka budów widziałem i kilka przewierconych przewodów też. Po zrobieniu wylewek połowa ekipy zapomni jak szły przewody. Przyjdzie Saszka i Mietek od wykończeń, tu pierdykną kołeczek, tam kołeczek i nie ma mowy, żeby każdy z nich miał wgląd do dokumentacji, albo w ogóle się tym przejmował. Tym bardziej, że dokumentacja elektryczna często jest ideowa i niekoniecznie oddaje rzeczywiste ułożenie każdego przewodu. Wykrywacze przewodów owszem
@Can_I_help_you: Wszystko zależy kto robi i gdzie. Ja też miałem do czynienia z tą sprawą, i dokumentacjami i ominąłem wszystkie przewody. Kwestia profesjonalizmu ekipy. W dużej mierze racja w przypadku większości ekip, ale nie jest to każdorazowe.
@Johnus jasne, dlatego mój wpis to były heheszki. Czy w ścianie czy w podłodze, przewody można przewiercić. Kwestia tego, że jak ktoś nie ma pojęcia, że przewody idą w podłodze, to spodziewa się ich w ścianie raczej. Rurki ogrzewania podłogowego też bywają przewiercane. Widziałem też przypadki wycinania słupów i nadproży, bo przeszkadzały. Są ekipy, dla których projekt i dokumentacja nie ma znaczenia.
@Can_I_help_you: no niestety, ostatnio był na wykopie film gdzie koleś pokazywał jak zrobili pięterko do przechowywania gratów gdzie belki podporowe drewniane 12x12 przykręcili do płyty GK na ścianie...