Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio zastanawiam się nad zakupem smartwach z funkcją płacenia zbliżeniowego. W oko wpadły mi zegarki z wear os, jednak boję się ich ze względu na krótką pracę na baterii. Przeglądałem modele Fossil 5 gen i Suunto 7. Jak sprawuje się ten system, jak z funkcjonalnością i aplikacjami. Czy może lepiej pójść w stronę Garmin Venu?

Zegarek potrzebny mi jest na co dzień i raz w tygodniu na dłuższe wycieczki rowerowe (50+km) do mierzenia statystyk itp. Chciałbym aby można było nim płacić i słuchać spotify.

#smartwatch
  • 6
@Schrodinger też się cały czas zastanawiam, ale mam wątpliwości co do wear os (dwa dni na baterii max, niby w ticwatch 2020 pro jest lepiej ze względu na dwa ekrany). System bez aktualizacji (większych) od dwóch lat. Zobaczę co przyniesie ticwatch pro 3 na snapdragonie 4100 (bardziej energooszczędny itp), a tak to raczej skłaniam się ku garminowi fenix 5/6
@spoxman:
1. Jak wygląda czas pracy na baterii? Z tego co wiem w zegarku jest inny wyświetlacz niż np. w fenix 6
2. Jak wygląda strona smart zegarka? Czy da się odbierać informacje o przychodzących na telefon połączeniach, odczytać wiadomości z SMS lub z messengera. Jak sprawuje się na nim aplikacja spotify. I czy płacenie takim zegarkiem jest wygodne, bezproblemowe.
3. Jak z trwałością, czy wyświetlacz zegarka jest podatny na zarysowania,
1. Wyświetlacz to OLED, więc ciągnie więcej prądu niz te standardowe wyświetlacze garmina. Przy normalnym użytkowaniu bez aktywności wymagających gps jakieś 3-5 dni. Przy GPS kilka godzin.
2. Tak, tak, tak. Nie wiem jak Spotify bo do integracji z zegarkiem wymagane jest Spotify premium a nie mam. Płacenie to super funkcja. Ogarnij czy Garmin pay obsługuje twój bank i twoje karty bo lista jest krótka. Jak mam Santander i jest ok.
3.
Co do messengera w sumie nie wiem czy widać treść bo nie używam. Whatsapp i telegram i smsy działają. Można też odpowiadać predefiniowanymi odpowiedziami