Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Patrząc na wyniki z geografii z tego roku, postanowiłem już się brać do roboty XD. Potrzebuję min. 70%, a patrząc na to że gość miał 75% i było napisane że wynik taki sam lub niższy uzyskało 100% może być ciężko XD.

Tak więc, jakie polecacie książki do nauki na mature z geografii, co jeszcze innego robić, co polecacie?

#matura
#geografia
#licbaza
#studbaza
#studia
#pomocy
  • 12
  • Odpowiedz
@jasium66: byczq to znaczy, że jest jednym z najlepszych w kraju, 75% z geografii to zajebiście wysoki wynik ten sam LUB NIŻSZY, raczej uzyskiwali niższy, jak walniesz 70% z geo to wezmą cię na każdą uczelnię w tym kraju
  • Odpowiedz
@jasium66: @jasium66: Nawalaj arkusze z zeszłych lat, również jakieś próbne z operonu. Mi to dało najwięcej, sporo zadań jest dość schematycznych. Ja uczyłem się z kompletu repetytoriów Nowej Ery, takie grube vademecum, mała książeczka a'oa szybka powtórka i karty z ćwiczeniami. Może ktoś inny się wypowie, ja robiłem tak 2 lata temu i pykło fajnie. Na centyle tak bym nie patrzył, jak ja pisałem to chyba 77% to był 99
  • Odpowiedz
@jasium66: Ja poszedłem sobie teraz tako zobaczyć na ile napiszę (technikum IT, geografia w 1 klasie tylko) to z marszu napisałem na 27%. Nie jest to wysoki wynik wiadomo ale jak na to że się nie uczyłem nic to jestem zadowolony :D
  • Odpowiedz
@jasium66: to wynika z tego, że ludzie (generalizując) np. z technikum biorą geografię jako rozszerzenie na maturę, bo wydaje im się, że to w sumie "najłatwiejszy" egzamin z rozszerzenia i dlatego są takie beznadziejne wyniki, bo połowa maturzystów piszących geografię nie przekracza 20%. Ciekawe czy średnia przekroczy w tym roku chociaż 20%, bo coś czuję, że średni wynik będzie najgorszy ze wszystkich egzaminów rozszerzonych.

Tak, sam mam 70% i jest dopisek,
  • Odpowiedz
@jasium66: W sensie geografia to zawsze był mój ulubiony przedmiot, więc wiadomo nauka regularna od początku rozszerzenia. Do matury przygotowywałem się od 27 kwietnia do 18 czerwca (19 była matura z geo) czyli w sumie 2 miesiące. Jeżeli chodzi o wynik to jestem jak najbardziej zadowolony (chociaż celowałem w 90%), bo matura z gegry była w tym roku trudna.
Tak jak najbardziej polecam Ci robić arkusze, to najwięcej daje, ale najpierw
  • Odpowiedz
@jasium66: Wypisz sobie pewniaczki z lat poprzednich, strefy spredingu i subdukcji, chmury, liczenie skali czy inne takie zabawy z mapą. Nie da się zapamiętać całego materiału, trzeba liczyć na fart.

  • Odpowiedz