Wpis z mikrobloga

Jak poszła matura? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Widziałam, że dość wysokie te wyniki się pojawiają i ludzie piszą, że klucz był łaskawy.

Kiedyś napisałam taki post, odnośnie matury i punktów - tegoroczni maturzyści, przeczytajcie TUTAJ

Na naszym instagramie możecie przeczytać kilka postów o farmacji, lekarskim, a nawet stomatologii, zapraszamy.

Jeśli macie jakieś pytanka o farmację (5 lat), lekarski (2 lata), stomatologię (1 rok) lub analitykę medyczną (1 rok), to śmiało pytajcie ʕʔ

#matura #biologia #chemia #licbaza
dwa__fartuchy - Jak poszła matura? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Widziałam, że dość wysokie te wyniki s...

źródło: comment_15971286622fqQhoKV1DYcRcxhM3guWU.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: No nie do końca, bo każda uczelnia stosuje inne wzory do obliczania tego wyniku. Ba, nawet na tej samej uczelni na różne kierunki różnie potrafi się to obliczać. No chyba, że na kierunki medyczne ten system jest jakoś zestandaryzowany i wszędzie liczy się tak samo, jak tak to spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maritt: warto jeśli chcesz pracować w aptece i interesują Cię te zagadnienia, a nie idziesz na farmację. Trzeba też wiedzieć, że często robi się te same rzeczy, co magister, tylko pod jego nazwiskiem, jeśli technik nie ma do tego uprawnień. Zastanów się, czy dasz radę codziennie pracować z pacjentami :D Jeśli tak, to śmiało. Technicy są potrzebni w aptekach.
  • Odpowiedz
od kiedy wyniki matur podaje się w punktach? ( ͡º ͜ʖ͡º)

No nie do końca, bo każda uczelnia stosuje inne wzory do obliczania tego wyniku.


@Alex_mski: To suma procent z chemii i biologii. Zwykle na medycynę zasady przeliczania punktów są dość proste.
  • Odpowiedz