Wpis z mikrobloga

@kistel66: no to na początek przeleć:
- Network+
- Security+
Nie zdawaj ich (no chyba że planujesz ucieczkę do UK, USA, tam są bardziej rozpoznawane)
Po tych obu musisz podumać, co dalej, wg mnie warto by było:
- CCNA (lub np te od Microtic czy inny producent, materiały do ccna są łatwo dostępne)
- LSPIC (to od linux) luib te początkowe od Windowsa (nie pamiętam nazwy)
@wutermelon: właśnie robię aktualnie, wydaje się być praktycznie to samo co Sec+ plus dodatkowo analiza logów i troche wiedzy na temat narzędzi. Aczkolwiek jest znacznie rzadziej wspominany w ogłoszeniach o prace niż podstawowy Sec+ czy CCNA
@Ulq_: Popularność Sec+ wynika pewnie z tego, że jego posiadanie daje możliwość pracy jako kontraktor dla wojska w USA i na przestrzeni lat jakoś utrwaliło się to w wymaganiach HRu na całym świecie. Z czego się przygotowujesz? Planowałem przejrzeć kurs Dion'a na udemy, ale niekoniecznie robić sam cert.

Z tego co zauważyłem to w tej branży największy bang for the buck mają dwa papiery: CISSP dla managementu i OSCP dla technicznych.
@wutermelon: Sec wydaje się przede wszystkim skupiać na pojęciach używanych na codzień w bezpieczeństwie, co daje solidną podstawę do nauki jako junior. Przygotowanie do niego nie zajmuje jakoś dużo czasu, więc chętnie go zrobiłem po CCNA

Do Cysa używałem videokursu od Jason Diona. Dwóch książek: Study guide i Practice Tests od Mike Chapple. I aktualnie szlifuję wiedzę praktycznymi egzaminami od Diona na Udemy, które wydają się "słabsze" od książki Chapple'a.

Do