Wpis z mikrobloga

Dobry,
#chillihead
Czy ktoś mi powie ile zajmuje papryczce wybarwienie się na czerwono? Na zdjęciu Cyklon, wszystkim papryczkom przestałam obrywać kwiaty w drugim tygodniu lipca. Tenże cyklon zawiązał się jako pierwszy, pierwszy urósł i od 2 tygodni mam wrażenie stanął i nic się nie dzieje. Ostre to to nie będzie, ale czekamy z mężem baaaardzo. Najbardziej na habanero, ale ono pewnie jeszcze jeszcze zanim będzie do spożycia, bo jako ostatnie puściło owoce .

Przy okazji zapytam, czy ktoś mi sprzeda na przyszły rok nasiona Caroliny Reaper?

#chilli #papryczki
Pobierz
źródło: comment_1597079126kEoaSp560HlqZnfwga28tx.jpg
  • 6
odbarwianie sie papryk zalezy glownie od warunkow naslonecznienie podlewanie ja w zeszlym roku czekalem dobry miesiac na czerwona sztuke . W tym roku mam mnustwo caroliny jak dojrzeja hetnie sie wymienie lub podziele pozdrawiam.
@Leon44: ciekawa teoria z nasłonecznieniem, bo u mnie najszybciej zaczęły dojrzewać te, które miały tego nasłonecznienie znacznie mniej od pozostałych ;d
@wertyh: ja zauważyłam jedna rzecz: przeprowadziliśmy się na początku lipca, czyli u mnie to wyszło tuż po ostatnim przesadzeniu do domyślnych donic. Wcześniej papryczki stały na parapecie w mieszkaniu jednostronnym, okropnie gorącym i nasłonecznionym przez większość doby. Roślina rosła jak szalona, ale okrutnie w górę i słabo na boli mimo przycinania. Teraz się martwię bo stoją na balkonie gdzie słońca mają niedużo. Nie zero, ale niedużo. Ale zauważyłam, że na wysokość
@EloBaza: muszę włączyć powiadomienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ruszyło! Był zastój, wszystko zielone , a jak zaczęły dojrzewać to wszystkie na raz. Właśnie szukam przepisów co z nimi robić, bo niektóre są zdecydowanie za ostre by w dużych ilościach przejadać np na kanapce. Cyklon do tego akurat się nadaje.