Wpis z mikrobloga

Nieopłacalność grania na małych różnicach cenowych.

Czasem szukam okazji żeby wejść przy małej korekcie i szybko odsprzedać.

Ostatnio boję się trzymać środki w krypto bo mam przeczucie że będzie wielki dump na rynkach a nie mam ochoty stracić połowy w 5 min.

Liczyłem sobie kiedy się to opłaca, przy jakich różnicach cenowych. Myślałem, że $100 to wystarczająca różnica żeby coś zarobić. Wahania o $100 to czasem kwestia kliku minut. Ale doszedłem do wniosku że to się nie opłaca. Wypracowany zysk nawet przy małej prowizji, jest żałosny a ryzyko faila duże.

Jak się ma wolumen miesięczny do $100K, co powiedzmy nie jest trudne, to prowizja takera wynosi 0,0025. Ale nawet taka, nieduża prowizja, przy pozycji 10K zżera większość zysku.
A to nie koniec. Jeżeli się sprzedaje po markecie, to można trafić na slippage i de facto wyjść na minus.

Podniesienie kwoty pozycji do np.: $100K, zmniejszy prowizję, ale powoduje jeszcze większy problem. Taką kwotę trudno sprzedać po markecie bez zawyżenia sobie ceny. Być może coinbase robi algo trading przeciwko traderowi, bo już miałem kilka takich akcji, że mi cena poszła nagle do góry.

#bitcoin #kryptowaluty
v.....e - Nieopłacalność grania na małych różnicach cenowych. 

Czasem szukam okazj...

źródło: comment_1596960326QB0cUVKWJcST0SdA90Q8SN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie rozumiem czemu nie handlować na Binance, na futures. Spread wynosi tylko około 4 USD, przy pozycji wielkości 1 BTC Czyli płacisz 4 USD za wejście z marketu i tyle samo za wyjście. Jeśli lubisz dźwignię, to masz możliwość ustawienia jej do x125 na Bitcoinie. Czyli wystarczy mieć na koncie około 150 - 200 USD żeby handlować 1 BTC.

10% zniżki na opłaty Binance po rejestracji z tego linka: https://www.binance.com/pl/futures/ref/44762699
10% zniżki
  • Odpowiedz