Wpis z mikrobloga

Mam #retrogenia czyli cofniętą szczękę, zastanawiam się nad operacją, ale z tego co się orientuje oscyluje ona w okolicach 20 tys. Można ją zrobić na NFZ? Czy na NFZ można zrobić tylko szczękę #progenia?
Bardzo mi to przeszkadza bo z profilu ta szczeka wyglada tragicznie jest schowana profil wyglada w tym stylu \, a twarz w okolicach nosa jest wypuklona, a nie smukła, ktoś się orientuje?

#medycyna #medycynaestetyczna #operacjeplastyczne #chirurgia #chirurdzy #chirurgiaplastyczna #nfz #ortodoncja #stomatologia #przegryw #wychodzimyzprzegrywu
  • 9
@DeszczBanknotow: od razu bierz pod uwagę, że nawet jeśli zrobisz operację za 20 tysięcy to może nic się nie zmienić w kwestiach relacji z kobietami. Musisz koniecznie liczyć się z takim scenariusz bo w przeciwnym wypadku narażasz się wręcz na doprowadzenie się do skraju załamania i samobójstwa.
@frank_morze: Ale ja nie mam problemu z kobietami tylko sam się zle czuje z taką szczęką
@SkrytyZolw: nie byłem ale mam zamiar się wybrać i skonsultować

Głównie chodzi mi o to żeby policzki nieco wyszczuplić bo mam okrągła twarz. A tłuszcz odkłada mi się tylko na brzuchu i klatce, ręce bez tłuszczu. Chociaż zastanawiałem się tez nad tym czy zrzucenie całego tłuszczu pomogłoby z wyszczupleniem twarzy
@DeszczBanknotow: ortodonta odeśle Ciebie do chirurga, który takie operacje wykonuje i z którym współpracuje. Zrób rozeznanie do kogo uderzyć, żeby nie latać do różnych i tracić kasę.

Każda operacyjna wada zgryzu jest na NFZ, wiec jeżeli stwierdzą retrogenie to możesz wykonać ją na fundusz.

Nie wspominaj, że zależy Tobie tylko na wyglądzie, bo z reguły nie chcą z takimi ludźmi rozmawiać. To nie jest kosmetyka. Nie da się przewidzieć końcowego efektu
@DeszczBanknotow: Retrogenia to cofnięta żuchwa/tyłożuchwie, a nie szczęka. Człowiek ma żuchwę i szczękę ale szczęka jest tylko górna. Też mam retrogenię i mam planowaną operację 7 września na NFZ, przygotowuję się już do niej 5 lat. Jeśli wiesz na 100% że masz retro to wyślij zaproszenie do grupy na fb o nazwie Progenia zdjęcia przed i po, tam są tysiące takich osób jak my, wszystko będziesz wiedział od razu co robić.